Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė iškovojo penktąją pergalę Ispanijoje vykstančiame Europos čempionate. Vėlyvą ketvirtadienio vakarą lietuviai po atkaklios kovos rezultatu 75:71 (25:20, 19:16, 9:20, 22:15) nugalėjo Serbijos rinktinę.

Rungtynes geriau pradėjo mūsiškiai, kuriuos į priekį išvedė taiklus Ado Juškevičiaus dvitaškis. Daugiausia Vaido Čepukaičio pastangomis įpusėjus kėlinukui lietuviai įgijo įtikinamą 9 taškų persvarą (25:16). Pirmąjį susitikimo ketvirtį lietuviai baigė pirmaudami rezultatu 25:20.

Antrojo kėlinio pradžioje serbai spurtavo ir sumažino skirtumą iki 3 taškų. Tačiau netrukus sekė taiklūs mūsiškių tolimi metimai, vėl padidinę persvarą (35:28). Į didžiąją pertrauką krepšininkai išėjo ilsėtis esant rezultatui 44:36.

Trečiajame kėlinyje Serbijos atstovai spurtavo priešpaskutinį kartą ir persvėrė rezultatą (46:50). Kiek vėliau Žygimantas Janavičius ir Šarūnas Vasiliauskas taikliai atakavo varžovų krepšį, trumpai atstatydami persvarą savo naudai. Trečiasis kėlinys baigėsi esant rezultatui 53:56.

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje lietuviai persvėrė rezultatą ir po truputį didino atotrūkį. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 14 sekundžių komandas dar skyrė 8 taškai (75:67). Po to dvitaškį pataikė S.Stojačičius, suklydo S.Vasiliauskas ir sekė dar vienas taiklus serbų metimas (75:71) paskutinę rungtynių sekundę.

Penktoji lietuvių pergalė atvėrė kelią į pusfinalį, kuriame mūsiškiai susitiks su Graikijos ekipa. Kitame pusfinalyje Latvijos rinktinė žais su serbais.

Lietuva: D.Motiejūnas 22 (10 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 14, V.Čepukaitis 12 (7 atk. kam.), Ž.Janavičius 11 (rez. perd.), A.Juškevičius 7, V.Lipkevičius 5, M.Kuzminskas 4.

Serbija: S.Stojačičius 16, M.Macvanas 13 (6 atk. kam.), D.Katničius 11, F.Covičius 9 (4 rez. perd.), B.Lazičius ir N.Markovičius po 6, D.Cvetkovičius 5 (6 atk. kam.), S.Živanovičius ir I.Smiljaničius po 2, N.Maravičius - 1.