Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos čempionate. Po dramatiškos kovos rungtynių pabaigoje mūsiškiai 82:87 (20:17, 23:28, 17:25, 22:17) pralaimėjo šeimininkams ispanams.

Rungtynes geriau pradėjo Lietuvos krepšininkai, kurie užtikrintai pirmavo pirmosiomis minutėmis - 10:2. Paskutinėmis kėlinuko minutėmis mūsiškiai pirmavo 20:10, tačiau ispanai pelnė septynis taškus iš eilės ir po pirmųjų dešimties minučių – 20:17. Be to, tris pražangas jau spėjo užsidirbti vienas komandos lyderių Vaidas Čepukaitis.

Antrame kėlinuke ispanai, daugiausiai Ricky Rubio pastangomis, pamažu mažino skirtumą, kol įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo 37:31. Vis dėlto mūsiškiams pavyko sušvelninti skirtumą ir po dviejų kėlinukų ispanai pirmavo 45:43.

Po didžiosios pertraukos komandos kurį laiką rungtyniavo lygiai, tačiau besibaigiant kėlinukui ispanai vėl įgijo pranašumą – 68:56, likus paskutiniam ketvirčiui pirmavo 70:60. Ketvirčio pradžioje penktąją pražangą užsidirbo V.Čepukaitis.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje mūsiškiai pabandė perimti iniciatyvą, tačiau varžovai iškart atsakė taikliais metimais ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 76:67. Adas Juškevičius ir Šarūnas Vasiliauskas sumažino skirtumą iki 5 taškų (76:71), o dar netrukus deficitas ištirpo iki minimumo. Tuo tarpu jau trys ispanai rungtynes baigė anksčiau laiko dėl pražangų limito. Likus žaisti 3 minutes po Donano Motiejūno dėjimo iš viršaus jau lygu – 77:77, o dar po pusės minutės po Š.Vasiliausko tritaškio mūsiškiai jau pirmavo vienu tašku.

R.Rubio persvėrė rezultatą savo komandos naudai dviem baudos metimais, o vėliau sekė keletas netaiklių abiejų ekipų atakų. Netrukus penktąją pražangą gavo D.Motiejūnas, o ispanai padidino pranašumą iki trijų taškų – 83:80. Į A.Juškevičiaus baudos metimus, R.Rubio vėl atsakė dvitaškiu. Lietuvos rinktinės atakos metu puldamas prasižengė Gediminkas Orelikas, o dar po kelių sekundžių jis buvo nubaustas nesportine pražanga. R.Rubio pelnė abu baudos metimus, o mūsiškių ataka tikslo nepasiekė – 87:82 ispanų naudai.

Lietuva: D. Motiejūnas 17, A.Juškevičius 15, Š.Vasiliauskas (6 atk. kam., 3 rez. perd.) ir V.Lipkevičius – po 11, Ž.Janavičius (8 rez. perd.) 9, S.Buterlevičius ir V.Čepukaitis (4 perimti kam.) – po 6, M.Kuzminskas 5, K.Jakas 2.

Ispanija: R.Rubio (40 min., 4 rez. perd., 7 klaidos) 33, S. de la Fuente (8 atk. kam.) 13, P.Tomas ir P.Aguilar – po 12.