Septintą pergalę dešimtosiose ULEB taurės krepšinio turnyro rungtynėse iškovojo ir pirmą vietą šešių komandų A grupėje užsitikrino Vilniaus "Lietuvos rytas", antradienį namuose 86:80 įveikęs grupės autsaiderę Atėnų AEK (Graikija) ekipą.

Žinodami jog tik pergalė užtikriną pirmą vietą grupėje "Lietuvos ryto" krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių perėmę iniciatyvą į savo rankas ir pirmąjį kėlinį laimėjo 11 taškų (26:15) skirtumu, o įpusėjus rungtynėms jau turėjo 21-o taško persvarą - 52:31.

Šeštojoje trečiojo kėlinio minutėje aikštės šeimininkų pranašumas išaugo iki 29-ių taškų (67:38), tačiau vėliau Vilniaus klubo žaidėjai atsipalaidavo ir iki trečiojo kėlinio pabaigos atstatė 21-o taško pranašumą (55:76).

"Lietuvos ryto" krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje dar padidino persvarą iki 25-ių taškų - 81:56.

Patikėję pergale vilniečiai atsipalaidavo ir, šešių minučių atkarpą pralaimėję 2:21, leido varžovams sumažinti skirtumą iki šešių taškų, o žaisti buvo likusios dar dvi minutės.

Vis tik Zmago Sagadino paimta minutės pertraukėlė apramino žaidėjus ir "Lietuvos ryto" komanda šventė pergalę 86:80.

Po 17 taškų Lietuvos čempionams pelnė Kareemas Rushas ir Matthew Nielsenas, 10 - Artūras Jomantas.

Po 9 taškus į svečių krepšį įmetė Janis Blūmas ir Andrius Šležas, 8 - J.P. Batista, 6 - Marijonas Petravičius, po 4 - Mindaugas Lukauskis ir Eurelijus Žukauskas, 2 - Tomas Delininkaitis.

Aštuntąją nesėkmę patyrusioje AEK ekipoje išsiskyrė Christos Tapoutos (20 tšk.), Nestoras Kommatos (19 tšk.) ir Nikolaos Vetoulas (18 taškų).

"Lietuvos ryto" krepšininkų varžovai atkrintamosiose varžybose paaiškės po burtų traukimo penktadienį.

Kitose A grupės rungtynėse antradienį Nansi "Sluc" (Prancūzija) komanda namuose 89:81 nugalėjo Vršaco "Hemofarm" (Serbija) ekipą ir, iškovojusi septintą pergalę, užėmė antrą vietą grupėje, o Las Palmaso "Gran Canaria" (Ispanija) krepšininkai svečiuose 58:70 pralaimėjo Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) penketukui ir liko ketvirti.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus "Lietuvos Rytas" 10  7  3  822:758
2. Nansi SLUC (Prancūzija) 10  7  3  844:764
3. Vršaco "Hemofarm" (Serbija) 10  6  4  798:752
4. Las Palmaso "Gran Canaria" (Ispanija) 10  5  5  690:700
5. Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija)  10  3  7  693:772
6. Atėnų AEK (Graikija) 10  2  8  721:822