Ketvirtose NBA finalo rungtynėse San Antonijaus “Spurs” klubas išvykoje rezultatu 83:82 (19:20, 20:14, 21:18, 23:30) nugalėjo Klivlendo “Cavaliers” ir, laimėjęs seriją 4:0, tapo NBA čempionu. Naudingiausiu finalų žaidėjų išrinktas įžaidėjas Tony Parkeris.

“Spurs” perėmė iniciatyvą nuo antrojo kėlinuko pradžios ir išlaikė pranašumą iki ketvirtojo kėlinuko (60:52). “Cavaliers” sugebėjo atsitiesti ir laimėjo atkarpą 11:0 bei išsiveržė į priekį 63:60. Tačiau svečiai vėl atsakė taikliomis atakomis, o šeimininkai negalėjo atsakyti tuo pačiu. Ypač “pasižymėjo” LeBronas Jamesas, pataikęs vos 10 metimų iš 30 bandymų bei kelis kartus išleidęs iš rankų kamuolį lygioje vietoje.

“Cavaliers” dar bandė gelbėtis paskutinėmis sekundėmis, tačiau San Antonijaus ekipa sumetė baudos metimus ir leido varžovams tik sušvelninti skirtumą.

Žydrūnas Ilgauskas per 26 minutes pelnė 8 taškus (3/8 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį ir blokavo vieną metimą, o taip pat triskart prasižengė.

“Cavaliers”: L.James 24 (10 rez. perd., 6 atk. kam., 6 kl.), D.Gooden 11 (11 atk. kam.), D.Gibson 10, D.Jones 9, Ž.Ilgauskas ir A.Varejao – po 8.

“Spurs”: M.Ginobili 27, T.Parker 24, T.Duncan 12 (15 atk. kam., 6 kl.), F.Oberto 7.