NBA Rytų konferencijos trečiosiose finalo rungtynėse Klivlendo "Cavaliers" komanda namuose rezultatu 88:82 įveikė Detroito "Pistons" krepšininkus bei sušvelnino serijos rezultatą 1:2.

"Cavaliers" rungtynes pradėjo 6 taškais be atsako i pranašumą turėjo didžiąją pirmojo kėlinuko dalį, tačiau vėliau atsigavo svečiai, kurie "nutildė" fanus bei likvidavo deficitą - 22:22 po pirmojo kėlinuko. Antrajame kėlinuke vyko įnirtinga kova. Itin sėkmingai žaidę "Pistons" priekinės linijos žaidėjai kompensavo skurdų gynėjų žaidimą, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo "Cavaliers" pirmaujant 46:43.

Trečiajame kėlinuke, kaip ir ankstesniuose serijos susitikimuose "Cavaliers" tarsi sustojo ir "Pistons" buvo persvėrę rezultatą savo naudai. Sėkmingai į žaidimą įsitraukė buvęs "Cavaliers" žaidėjas Flipas Murray, pelnęs kelis svarbius taškus. Po trijų kėlinukų - 63:62 minimalus svečių pranašumas.

Lemiamoje susitikimo dalyje komandą į priekį dažniausiai tempė Lebronas Jamesas, pataikęs kelis neįtikėtinus metimus, bei Žydrūnas Ilgauskas, puikiai atakavęs iš tolimesnės distancijos. Likus 16,3 sekundės L.Jamesas pataikė sunkų dvitaškį per iškeltas Richardo Hamiltono rankas ir padidino skirtumą iki 4 taškų, o kiek vėliau Drew Goodenas dviem baudos metimais "užšaldė" svarbią pergalę.

Ž.Ilgauskas nugalėtojams per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/14 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, perėmė kamuolį, blokavo metimą bei kartą prasižengė.

Nesulaikomas "Cavaliers" gretose buvo L.Jamesas, surinkęs 32 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. Sasha Pavlovičius - 13 (5 rez. perd.), D.Goodenas - 12 (6 atk. kam.).

"Pistons" komandoje išsiskyrė Rasheedas Wallace - 16 taškų (6 atk. kam.), Chrisas Webberis - 15 (7 atk. kam.), Tayshaunas Prince (5 atk. kam.) ir Chauncey Billupsas - po 13.