Dakaro pabaiga: Gelažninkas tapo „vienišių“ klasės čempionu, Vanagas liko už 10-tuko

atnaujinta 15.46

Penktadienį galutinai buvo užbaigtas Saudo Arabijoje vykstantis 2021 m. Dakaro ralis, kurį įveikė šeši ekipažai iš Lietuvos.

Paskutinę dieną dalyviai turėjo įveikti 227 km pervažiavimo ir 224 km greičio ruožo. Tradiciškai, paskutinis Dakaro greičio ruožas buvo trumpesnis, o jį užbaigę lenktynininkai skubėjo pasiekti Dakaro podiumą, kuris laikomas oficialiu finišu.

Organizatoriai skelbė, kad greičio ruožą 48 proc. sudarė kietas gruntas, 40 proc. – smėlis, 11 proc. kopos ir 1 proc. – asfaltas.

Lietuvis A. Gelažninkas pasiekė istorinį rezultatą Lietuvai ir triumfavo „vienišių“ klasėje. Joje sportininkai neturi jokios pagalbos, neturi technikų, patys taiso motociklus bei rūpinasi kitais dalykais.

Bendroje motociklų įskaitoje A.Gelažninkas užėmė 21-ą vietą ir pasiekė geriausią savo rezultatą.

„Neturiu ką pasakyti, esu laimingas, atsidžiaugiau jau važiuodamas link finišo. Šiandien jau laukiau finišo, nes važiuoti greitai nesinorėjo, tai labai lėtai kilometrai ėjo. Greičio ruožas buvo visai „fainas“. Pagrindinis tikslas buvo laimėti „vienišių“ klasę ir tai pavyko padaryti, labai džiaugiuosi. Bendroje įskaitoje taip pat pagerinau savo pasiekimą ir esu dvigubai laimingas“, – po finišo sakė A.Gelažninkas.

Automobilių klasėje paskutiniame greičio ruože triumfavo ispanas Carlosas Sainzas (2 val. 17 min. 33 sek.). Bendroje įskaitoje lygių neturėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis, kuris paskutiniame greičio ruože 40 sek. pralaimėjo Nasserui Al-Attiyah, tačiau bendroje įskaitoje turėjo net 15 min. 31 sek. pranašumą ir 14-ą kartą karjeroje triumfavo Dakaro ralyje.

Antras liko N.Al-Attiyah, o trečias – C.Sainzas, atsilikęs daugiau nei valanda.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) šiame greičio ruože finišavo 15-as (+00:19:21) ir bendroje įskaitoje užėmė 12-ą vietą.

„Džiaugiuosi rezultatu, pasitikrinome komandą, sužinojome, kad turime labai patikimą automobilį. Šiandien nebuvo mūsų diena, bet tai paliksime savo analizei. Pagrindinis dalykas, kad esame finiše ir tai yra mūsų devintas Dakaras. Kai sugrįšime, viskas susigulės, tuomet tik suprasime, kokią patirtį įgysime. Aišku, Dakaras dar nesibaigė, nes mačiau, kaip vienas dalyvis nesugebėjo po finišo pasiekti podiumo.

Šiandien pramušėme vieną ratą, turbūt reikės susikooperuoti su lietuviais ir prašyti organizatorių, kad kitais metais nebūtų tiek akmenų, nes tai jau yra nebe sportas. Šis Dakaras man buvo truputį kitoks, nei kiti. Vienuose dalykuose buvome geriau išsisprendę, kituose – blogiau. Svarbiausia, kad tas Dakaras yra pabaigtas ir dabar galime keliauti iki podiumo, nuo kurio galbūt jums kai ką pasakysiu“, – po finišo sakė B.Vanagas.

Savo antruoju bandymu pirmąjį Dakarą užbaigė Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) kurie 12-ame greičio ruože finišavo 24-oje vietoje (+00:28:27). Galutinėje rikiuotėje jie užėmė 21-ąją vietą.

„Buvo nuotykių“, – sakė E.Juškauskas. „Faina būti čia. Paskutinis greičio ruožas davė staigmenų, pasimovėme ir ant akmenų“. „Dakarinis greičio ruožas, priviriau Edvinui košės, tai teko „minti“, o po to užstrigome ant akmenų. Viename WP punkte nuvažiavome vėžiomis ir tai buvo mano klaida. Kalbėjau su Felipe (B.Vanago šturmanas, – aut. past.), jie sakė grįžo ir rado, o mes neradome, tai dar gręsia 20 minučių bauda“, – šiek tiek su nusivylimu kalbėjo A.Paliukėnas.

Jaunimas 2021 Dakaro ralio finiše! Nors pavyko tik iš antro bandymo, bet rezultatai tikrai daug žadantys! 21...

Posted by iGo2Dakar on 2021 m. sausio 15 d., penktadienis

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) šiame greičio ruože buvo 22-i (+00:21:37), o A.Juknevičius, kaip vairuotojas, užbaigė jau 8-ą savo Dakarą. Galutinėje lentelėje ekipažas liks 23-ias.

Viso A.Juknevičius yra užbaigęs jau 11 Dakarų. „Pradžioje naviguodamas Antanas padarė 2 minučių klaidą. Sakau: gal sėsk į savo vietą“, – pokštaudamas sakė D.Vaičiulis. „Gal net kokias 3 minutes, čia jis pagrąžino“, – atšovė A.Juknevičius.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) paskutiniame greičio ruože buvo 31-i (+00:37:45), tačiau po finišo gavo 20 min. baudos už nepaimtą WP punktą ir nukrito į 38-ą vietą. Bendroje įskaitoje G.Petrus liko 31-as ir tai yra geriausias lietuvio rezultatas Dakare per 5 bandymus.

Motociklų įskaitoje paskutinį, dvyliktąjį, greičio ruožą laimėjo amerikietis Ricky Brabecas (2 val. 17 min. 2 sek., už jo liko argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:02:17) ir australas Matthias Walkneris (+00:04:13).

Daug laiko prarado britas Samas Sunderlandas (+00:13:07), kuris susikomplikavo padėtį bendroje įskaitoje ir iš 2-osios vietos nukrito į 3-ią, o jį aplenkė R.Brabecas.

Bendroje įskaitoje triumfavo K.Benavidesas, kuris dar po antrojo greičio ruožo žengė 13-as, tačiau tada pagerino poziciją ir po 5, 10 ir 11 greičio ruožų buvo lyderis. K.Benavidesui tai yra pirmasis laimėtas Dakaras istorijoje. Prieš tai 2016 m. jis buvo ketvirtas, 2018 m. – 2-as, 2019 m. – 5-as, o 2020 m. – nebaigė lenktynių.

Pirmą sykį Lietuva Dakare turėjo atstovą ir keturratininkų varžybose. Laisvydas Kancius iš 17 startavusių bendroje rikiuotėje užėmė septinąją vietą.

Verta paminėt, kad dėl įvairių gedimų pasitraukė nemažai sportininkų ir finišą pasiekė vos dešimt keturratininkų.

Etapo eiga:

12.16 val. FINIŠAS! Savo antruoju bandymu savo pirmąjį Dakarą užbaigė E.Juškauskas, kuris 12-ame greičio ruože finišavo 24-as (+00:28:27)

Finišą jau pasiekė ir AJuknevičius, kuris beveik 7 minutėmis aplenkė E.Juškauską ir šiame greičio ruože buvo 22-as (+00:21:37).

11.43 val. B.Vanagas finišavo. Bendroje rikiuotėje nepavyko pasivyti dešimtuke esančių sportininkų ir lietuvių ekipažas galutinėje įskaitoje liko 12-tas.

11.38 val. A.Juknevičius WP2 punktą pasiekė vos 1 min. 15 sek. atsilikęs nuo B.Vanago ir užimantis 23-ią vietą (+00:18:04). WP1 punktą pasiekė G.Petrus, kuris jame buvio 31-as (+00:18:36).

11.28 val. Finišą pasiekė jau 8 automobiliai, tarp kurių ir C.Despresas, užėmęs 4-ą vietą (+00:04:01). Tai reiškia, kad B.Vanagas jau tikrai nepakils aukščiau 11-os vietos bendroje įskaitoje.

11.24 val. Finišą pasiekė L. Kancius.Pirmas lietuvis įveikęs Dakaro ralį keturračiu! Rikiuotėje jis užėmė 7-ąją vietą.

11.18 val. B.Vanagas pasiekė WP2 punktą, kuriame jis buvo 20-as. B.Vanagas nuo Ch.Lavieille'o atsilieka 7 min. 33 sek., o nuo C.Despreso – 12 min. 4 sek.

11.07 val. Stephane`as Peterhanselis triumfuoja automobilių įskaitoje. Jam tai yra jau 14-oji pergalė Dakare.

10.52 val. A.Juknevičius ir E.Juškauskas WP1 punkte nelabai atsiliko ir nuo B.Vanago. A.Juknevičius buvo 23-ias (+00:14:38), o E.Juškauskas – 25-as (+00:15:50).

10.26 val.  B. Vanagas ties 100 km žymą kol kas tik 17-tas (+14:11 min.). Blėsta jo viltys pakilti bendroje rikiuotėje.

10.20 Istorinis triumfas! Arūnas Gelažninkas pasiekė Dakaro finišą, kur, preliminariai, finišavo 29-tas. O „vienišių“ klasėje jis išsaugojo turėtą solidų pranašumą ir užėmė pirmąją vietą! Bendroje motociklų įskaitoje A.Gelažninkas užėmė 21-ą vietą ir pasiekė geriausią savo rezultatąl.

9.54 val. Po 99 km ir WP1 punkto pirmauja Carlosas Sainzas, antras žengia Stephane'as PEterhanselis, o trečias – Yazeedas Al Rajhi.

B.Vanago konkurentas dėl vietos dešimtuke Cyrilas Despresas važiuoja 5-as (+00:03:22) ir panašu, kad savo vietos bendroje įskaitoje neatiduos.

9.43 val. A.Gelažninkas jau įveikė 149 km ir žengia 26-as (+00:26:11). Lietuvis važiuoja atsargiai ir nerizikuoja, o jį mažiau nei 5 minutėmis lenkia „vienišių“ klasės konkurentas Emanuelis Gyenesas, tačiau skirtumas bendroje įskaitoje tarp jų daugiau nei valanda.

9.35 val. Motociklininkų įskautoje jau aišku, kad pirmą kartą karjeroje triumfavo Kevinas Benavidesas. 2018 m. jis Dakare buvo užėmęs antrąją vietą.

9.34 val. L.Kancius po 99 km prarado šiek tiek pozicijų ir žengia 9-as (+00:18:29).

9.21 val. Į trasą jau pajudėjo B. Vanago ir E. Juškausko ekipažai.

8.52 val. A.Gelažninkas pasiekė pirmą tarpinį finišą iš dviejų ir žengia 26-as (+00:16:31). WP1 punktą pasiekti dalyviai užtruko šiek tiek virš valandos.

8.40 val. Motociklininkų įskaitoje kova dėl nugalėtojo vardo virs tarp K. Benavideso ir R. Brabeco, kuris kol kas pirmauja etape labai minimaliai.

8.11 val. Trasoje jau A. Gelažninkas ir L. Kancius. Pirmąjį kelio tašką pasiekė ir pirmieji motociklininkai.