REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus. Ir pirmoji pas jį žengė kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres konservatorė Monika Navickienė. Prezidento patarėjas teigė, kad M. Navickienė paliko gerą įspūdį. O susitikimo metu buvo aptarti ir vaiko pinigai bei pensijų klausimas.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus. Ir pirmoji pas jį žengė kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres konservatorė Monika Navickienė. Prezidento patarėjas teigė, kad M. Navickienė paliko gerą įspūdį. O susitikimo metu buvo aptarti ir vaiko pinigai bei pensijų klausimas.

REKLAMA

Po susitikimo prezidentas turės įvertinti tinkamumą eiti šias pareigas. Anksčiau su daugeliu kandidatų susitiko prezidento patarėjai, o dabar G. Nausėda pats asmeniškai kalbėsis su kiekvienu kandidatu. Ir sprendimą žada priimti artimiausiu metu.

Prezidento vyriausias patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad kandidatė paliko gerą įspūdį: „Prezidentui paliko gerą įspūdį kandidatės šios srities išmanymas – ji sukaupusi patirtį šioje srityje, dirbdama Seime“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra „vienas iš pagrindinių polių, ant kurių stovi gerovės valstybė.“

„Taip pat džiugu, kad kandidatė demonstruoja ryžtą, jeigu būtų paskirta, keisti santykinį skurdą, jį mažinti, skirti daug dėmesio socialinėms paslaugoms, kurių lygis ir kokybė šiuo metu netenkina, taip pat turi planų gerinti darbo ir laisvalaikio balansą, ypač šeimoms, turinčioms vaikus.

REKLAMA

Prezidentas taip pat daug dėmesio pokalbyje skyrė pensijų klausimams. Prezidentas yra indikavęs, kad turime siekti pokyčio ir proveržio šioje srityje, nes pakeitimo norma ir santykis tarp vidutinės pensijos ir vidutinio atlyginimo šiuo metu yra per žemas –siekia apie 43 proc. Per artimiausius keletą metų turėtų nuosekliai ir tvariai pasiekti bent 50 proc.“, – po susitikimo komentavo prezidento vyriausias patarėjas S. Krėpšta.

Prezidento patarėjas S. Krėpšta teigė, kad su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime labai išsamius pokalbius apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė, ir vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė S. Krėpšta ir pažymėjo, kad yra vertinami kandidatų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis, bendraujama su socialiniais partneriais.

Navickienė pasakė, ką darytų su vaiko pinigais ir pensijomis

Pasak M. Navickienės, susitikimas su prezidentu buvo labai konstruktyvus ir dalykiškas. Ji pristatė pagrindinius principus, kurių siektų ir vadovautųsi, jei būtų patvirtinta ministre.

Su prezidentu kalbėjo apie stabiliai augančią pensijų sistemą. Taip pat žadėjo nekeisti jau suplanuotų sprendimų biudžete dėl vaiko pinigų. Nekeisti jų tvarkos ir nediferencijuoti pagal pajamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vaiko pinigai, kokie buvo suplanuoti, sprendimai, kokie buvo priimti praėjusios Vyriausybės – jie turės savo tęstinumą.

Nors biudžetas dabar gražintas Vyriausybei peržiūrėti. Tikrai vaiko pinigus ketiname dabar palikti tokią išmoką, kokia dabar yra – universaliu principu. Nei mažinti, nei keisti dabar vaiko pinigų principų mes neketiname.

O dėl pensijų. Biudžete mes neturėjome numatytų lėšų, kad pensijos augtų taip, kaip buvo suplanuota įstatymais. Kadangi stabilus pensijų augimas bus šios Vyriausybės prioritetas. Tiek su prezidentu tą aptarėme, tiek esame kalbėję su premjere Ingrida Šimonyte. Pinigai pensijų augimui tokiam, koks yra suplanuota turi būti rasti ir bus rasti“, – teigė M. Navickienė.

REKLAMA

„Labai siekčiau ir norėčiau, kad nebeliktų nematomų, nepastebimų žmonių“

Pasak kandidatės, su prezidentu kalbėjo nemažai apie tai, kaip žmonės greičiau galėtų grįžti į darbo rinką ir kaip būtų galima sumažinti skurdą. Taip pat atkreipė dėmesį į socialinius darbuotojus.

„Labai siekčiau ir norėčiau, kad Lietuva turėtų tikslą, kad joje nebeliktų nematomų, nepastebimų žmonių. Šitas tikslas turėtų vienyti visus socialinius darbuotojus“, – teigė M. Navickienė.

Anot kandidatės, dėmesį būtina atkreipti į socialinės srities darbuotojų kompetencijas, sąlygas ir užmokestį: „Tie žmonės, kurie tiesiogiai padeda kovoti tiek su socialine atskirtimi, tiek su skurdu taip pat turėtų būti pastebėti“.

REKLAMA

Vėliau prezidentūroje dar lankysis kandidatas į kultūros ministrus liberalas Simonas Kairys ir Laisvės partijos siūlomas kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis.

Šimonytė žadėjo prisiimti atsakomybę už pasiūlytus ministrus

Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Už jos kandidatūrą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, o susilaikė 41 parlamentaras.

Antradienį Seimo tribūnoje I. Šimonytė sakė prisiimanti asmeninę atsakomybę už visus savo pasiūlytus pretendentus į ministrus.

„Esame koalicijoje sutarę, kad jeigu iškilus kokiam nors šešėliui kas nors iš kabineto nuspręstų nepasitraukti, tuomet, matyt, pagal tokią logiką tektų pasitraukti man pačiai. Esu pasirengusi tą atsakomybę prisiimti“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

Visas būsimų ministrų kabinetas atrodo taip:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas (LRLS)

Energetikos ministras: Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė (LP)

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministras: Simonas Kairys (LRLS)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministras: Kasparas Adomaitis (LP)

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska (LP)

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Žemės ūkio ministrė: Dalia Miniataitė (TS-LKD)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų