Kauno „Žalgirio“ (5-4) duobė Eurolygoje tęsiasi – tuščioje namų arenoje Lietuvos čempionai 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) nusileido Maskvos CSKA (5-4) krepšininkams. Po rungtynių „Žalgirio“ gynėjas Rokas Jokubaitis pabrėžė varžovų meistriškumą.

Tai buvo ketvirtas „Žalgirio“ pralaimėjimas per paskutines penkerias rungtynes Eurolygoje.

Antrojo kėlinio viduryje CSKA susikrovė 15 taškų pranašumą, bet „Žalgirio“ krepšininkai nepasidavė ir prasidėjus paskutinei minutei atsiliko tik 78:79. Tačiau Mike’as Jamesas dūrė du tritaškius, „Žalgiris“ dukart suklydo ir CSKA išsivežė pergalę iš Kauno.

Po kelių praleistų rungtynių į Eurolygos kovas grįžo ir koronavirusu sirgęs 19-metis Rokas Jokubaitis.

„Sekmadienį dar buvo sudėtinga, dabar jau visai gerai jaučiuosi. Tikiuosi, kad sveikata dar pagerės“, – šyptelėjo gynėjas.

Mačą jis baigė per 20 minučių pelnęs 8 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, bet suklydęs 4 kartus.

„Įdomios rungtynės. Pirma pusė, pirmas 15 minučių gynyboje atrodėme labai prastai, vėliau tai susitvarkė. Tai ir buvo pagrindinis dalykas, tą minėjo treneris ir visi žaidėjai supranta, leidome jų žaidėjams pasijausti laisvai“, – po susitikimo sakė R. Jokubaitis.

Vieną iš keturių klaidų jis padarė per paskutinę minutę, kai „Žalgiris“ atsiliko 78:82 ir bandė priartėti. Po krepšiu atsidūręs gynėjas priėmė sprendimą atlikti ne metimą, o perduoti kamuolį ir galiausiai šį prarado.

„Man asmeniškai labai skaudi klaida, kuri atitolino nuo pergalės. Šiek tiek liūdna tikrai“, – teigė jis.

Kauniečius pražudė po konflikto su Dimitriu Itoudžiu ir vienerių praleistų rungtynių sugrįžęs M. Jamesas, pelnęs 27 taškus (5/6 trit.) ir surinkęs 32 naudingumo balus.

Vien per antrą mačo pusę jis sukratė 22 iš 42 visų CSKA taškų.

„Gynyboje tikrai atrodėme solidžiau, nors ir praleidome 87 taškus. Rungtynių pabaigoje gavome sudėtingų metimų, bet gynyboje vaizdas buvo solidesnis. Negali sakyti, kad ji buvo superinė. Rungtynes nulėmė ne prasta mūsų gynyba, o CSKA žaidėjų meistriškumas“, – sunkius CSKA žvaigždžių metimus pabrėžė ir R. Jokubaitis.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį, išvykoje prieš Milano „AX Armani“.