Kauno „Žalgiris“ (5-1) daugiau nei tris kėlinius bandė panaikinti dviženklį varžovų deficitą, galiausiai tą padarė ir pasiekė jau penktą pergalę Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje, legendinio prancūzų krepšininko Tony Parkerio akivaizdoje, 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14) įveikė Vilerbano ASVEL (0-3).

„Žalgiris“ per pirmą mačo pusę praleido net 50 taškų, kai per antrąją – vos 24. Tai buvo jau ketvirta iš tiek pat galimų Lietuvos čempionų pergalė varžovų arenoje.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Marius Grigonis, pelnęs 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.).

Thomas Walkupas taip pat sužaidė geriausią sezono mačą – 11 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir tiek pat rezultatyvių perdavimų, kas susidėjo į 26 naudingumo balus.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Roko Jokubaičio, kuris prieš pat rungtynes pasijuto prastai.

ASVEL tai buvo vos trečiosios rungtynės Eurolygoje – paskutinį mačą jie žaidė dar spalio 9 d., o vėliau klubą sukaustė COVID-19 protrūkis.

„Žalgiris“ iki pat antradienio nežinojo, ar šis mačas įvyks. Galiausiai ASVEL paskelbė, kad pagal Eurolygos protokolą sugebės registruoti mažiausiai 8 galinčius žaisti krepšininkus. Iki pat dvikovos „Žalgiris“ net nežinojo, kokie varžovai jų lauks aikštėje.

Galiausiai ASVEL treneris TJ Parkeris registravo 11 žaidėjų, o aikštėje pasirodė devyni jų.

Prancūzijos klubas geriau pradėjo rungtynes ir jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą 23:13.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ pavyko nukirpti varžovų pranašumą iki trijų taškų, bet ASVEL spurtavo 10:0 ir vėl pabėgo į priekį.

Priekyje jie išliko ilgai – žalgiriečiai pirmą kartą į priekį išsiveržė sužaidus 31 minutę, kai po varžovų klaidos greitame puolime kamuolį į krepšį sugrūdo Joffrey Lauvergne ir rezultatas tapo 61:60.

Likus žaisti pustrečios minutės G. Yabusele tritaškis šeimininkus iš vėl išvedė į priekį, bet L. Lekavičius atsakė dvitaškiu su pražanga, kitoje atakoje smeigė tritaškį ir kauniečiai atitrūko 72:67.

Prasidėjus paskutinei minutei žalgiriečiai buvo priekyje tik trimis taškais, bet aistras ramino M. Grigonis, pelnęs du taškus su pražanga. Galutinį tašką rungtynėse padėjo taiklūs Th. Walkupo baudos metimai.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais lapkričio 6 d. Kaune prieš Madrido „Real“.

„Žalgiris“: M. Grigonis 25, L. Lekavičius 13, Th. Walkupas 11, M.Gebenas 9, J. Lauvergne 6, A. Milaknis 5, A. Rubitas ir P. Jankūnas po 4, S. Vasturia ir N. Hayesas po 3.

ASVEL: Ch. Kahudi 18, G. Yabusele 17, D.Lighty 16.