24
„Rytas“ – „Žalgiris“ akirmikos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pirmąjį šio „Betsafe-LKL“ sezono derbį tarp Vilniaus „Ryto“ (6/1) ir Kauno „Žalgirio“ (5/1) laimėjo žalgiriečiai. Martino Schillerio kariauna ilgai vargo, kol persvėrė rezultatą, tačiau antroje rungtynių pusėje įrodė pranašumą prieš pirmąją sezono nesėkmę patyrusį „Rytą“.

24

„Žalgiris“ Vilniuje laimėjo 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20).

Esminis rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuriame „Žalgirio“ gynyba visiškai sukaustė „Ryto“ puolimą, per šešias minutes spurtavo 20:2 ir kėlinį laimėjo 28:10.

Antroji rungtynių pusė Vilniuje priklausė „Žalgiriui“, tačiau pirmoje Martino Schillerio auklėtiniai atrodė apsnūdę ir vienu metu atsilikinėjo 15 taškų.

Po pergalingų rungtynių žalgiriečių treneris akcentavo būtent tai, kad jo komanda sužaidė dvi skirtingas puses, o derbyje, žaidžiant tokioje atmosferoje, niekada nebūna lengva.

„Girdėjau labai daug apie šią dvikovą, noriu pasidžiaugti pergale ir įspūdinga atmosfera arenoje. Antroje pusėje atrodėme žymiai geriau gynyboje, nei tai darėme pirmoje. Įvykdėme komandines užduotis, sužaidėme dvi skirtingas puses, laimėjome ir tai yra svarbiausia“, – sakė M. Schilleris.

Kas nutiko pradžioje, kai „Rytas“ pabėgo apčiuopiamu skirtumu?

Tai pagrinde lėmė žaidimas po krepšiu. Mums jis iš pradžių neveikė, varžovams – veikė. Gerai, kad išlaikėme koncentraciją.

Žalgiris antroje dalyje pakeitė startinį penketuką. Kodėl?

Lukas gerai įėjo į rungtynes, Thomasas taip pat užsitarnavo savo minučių, todėl pakeitėme žaidėjus, su kuriais ėjome į antrąją pusę.

Gynyba prieš Andrew Goudelokcą turbūt buvo kone tobula?

Tai buvo nebloga gynyba. Jis yra elitinis taškų pelnytojas, mes keitėme gynybą prieš jį. Tiesą sakant, net nežinau kiek jis įmėtė, bet panašu, kad gynyba suveikė.

Kodėl žalgiriečiai pirmoje pusėje taip silpnai atrodė po krepšiu?

Nuoširdžiai, turėsiu dar pasižiūrėti, kodėl taip nutiko. Kartais būna, kad nepelnai daug taškų iš po krepšio, bet juos renki kitais būdais.

Kokia Martino Gebeno ir Patricio Garino situacija?

Martinas – tikimės, kad jis tuoj sugrįš. Patricio – visa tai užtruks ilgiau.