Kauno „Žalgiriui“ (4-1) nepavyko išlikti nepralaimėjusiu Eurolygoje ir pakartoti geriausio starto turnyre klubo istorijoje – namie 82:94 nusileido „Valencia“ (3-1) komandai. Prieš mačą apie neteisybę dėl sirgalių „Žalgirio“ arenoje kalbėjęs ispanų treneris Jaume Ponsarnau ir joms pasibaigus turėjo teisintis.

Lietuvos čempionai į duobę krito trečiame kėlinyje, kuriame ekipos apsikeitė vaidmenimis. „Valencia“ susmeigė šešis tritaškius, kai kauniečių metimai skriejo pro šalį. „Valencia“ pati įgijo dviženklį pranašumą, kėlinį laimėdama net 30:12.

Iki šių rungtynių kauniečiai per mačą vidutiniškai praleisdavo po 69,75 taško, o šį kartą svečiams leido pelnyti 67 taškus per tris ketvirčius.

94 praleisti taškai – daugiausiai šiame sezone.

„Žalgirio“ sirgalių pyktį iššaukė tai, kad J. Ponsarnau, likus žaisti tris sekundes ir rezultatui esant aiškiam, paprašė minutės pertraukėlės. Jam teko dėl to pasiaiškinti ir Martinui Schilleriui.

„Atsiprašiau dėl paskutinės minutės pertraukėlės. Aš labai gerbiu „Žalgirį“, bet rezultatas yra labai svarbus“, – pabrėžė jis.

Tą patį pakartojo ir M. Schilleris, paklaustas, ką jam po rungtynių pasakė varžovas: „Jis norėjo taškų, kurie yra labai svarbūs šiame turnyre“.

Prieš rungtynes J. Ponsarnau sakė, kad „Žalgiris“ turi nesąžiningą pranašumą, nes yra vienas iš nedaugelio klubų, kurį gali palaikyti sirgaliai. Jų šį kartą susirinko daugiau nei 5 tūkstančiai.

„Visų pirma esu labai laimingas, kad galime žaisti tokioje atmosferoje. Tai yra labai gerai krepšiniui. Bet tai nėra labai teisinga, nes mes negalime namie žaisti su sirgaliais. Gyvename sunkioje situacijoje. Gyvenimas dabar yra svarbesnis. Bet šiandien ir mes galėjome pasimėgauti atmosfera“, – rado kuo pasidžiaugti ispanas.