Butleris žaidė fantastiškai, o „Heat“ sušvelnino finalo serijos rezultatą

Jmmy Butleris atliko 40 taškų trigubą dublį ir Majamio „Heat“ komanda NBA finale įsirašė pirmąją pergalę. Eriko Spoelstros auklėtiniai 115:104 (26:23, 32:31, 27:26, 30:24) įveikė Los Andželo „Lakers“ ir serijos rezultatą sušvelnino 1:2.

„Heat“ komanda dar žaidė be dviejų startinio penketuko krepšininkų Gorano Dragičiaus ir Bamo Adebayo.

Tuo tarpu J.Butleris dar atkovojo 11 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir pataikė 14 metimų iš 20.

Pralaimėjusiems LeBronas Jamesas įmetė 25 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko aštuonis rezultatyvius perdavimus. Anthony Daviso sąskaitoje – devyni metimai ir 15 taškų.

Komandos apylygiai žaidė per pirmuosius du kėlinius. Trečiajame kėlinyje „Heat“ pradėjo kėlinį 10:0 (68:54). Vis dėlto  „Lakers“ vijosi varžovus, o ketvirtojo kėlinio pradžioje priartėjo iki 91:89.

Tačiau T.Herro, J. Butleris ir Kell Olynakas inicijavo dar vieną spurtą 14:4 (103:95) ir Majamio ekipa vėl nutolo, tik šįkart nebepavejamai.

J. Butleris tapo tik trečiuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam lygos finale pavyko pelnyti 40 taškų bei surinkti trigubą dublį. Anksčiau taip sužaisti pavyko tik lengediniam Jerry Westui ir LeBronui Jamesui.

„Heat“: Jimmy Butleris 40 (11 atk. kam., 13 rez. perd., 14/20 dvitaškių), Tyleris Herro ir Kelly Olynykas (7 atk. kam.) po 17, Duncanas Robinsonas 13 (3/10 tritaškių), Jae‘us Crowderis 12 (8 atk. kam.).

Lakers“: LeBronas Jamesas 25 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 8 klaidos), Markieffas Morrisas (6 atk. kam.) Kyle‘as Kuzma po 19, Anthony Davisas 15 (5 atk. kam.), Alexas Caruso 8.