REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą sugrįžus rudeniui, sugrįžo ir peršalimo ligos. Vėstant orams ir didėjant temperatūrų skirtumams, medikai primena daugiau dėmesio skirti imuniteto stiprinimui, tačiau ragina nepamiršti ir skiepų.

Į Lietuvą sugrįžus rudeniui, sugrįžo ir peršalimo ligos. Vėstant orams ir didėjant temperatūrų skirtumams, medikai primena daugiau dėmesio skirti imuniteto stiprinimui, tačiau ragina nepamiršti ir skiepų.

REKLAMA

Nors šiomis dienomis šalis gyvena visai kitomis aktualijomis, Šiaulių „MediCA klinika“ padalinio šeimos gydytojas Linas Petrauskas pastebi didėjantį sergančiųjų peršalimo ligomis skaičių. Daugiausiai jų – vaikai, o štai vyresni pacientai, pasirodo, serga rečiau. 

Dažniausi ligoniai – vaikai

„Vaikui pradėjus eiti į darželį, yra normalu sirgti iki 10 kartų per metus. Augant šis skaičius mažėja iki 2–3 kartų per metus, tačiau darželinukai dažnai tomis ligomis pasidalija su jaunesniais savo broliais ir seserimis“, – pagrindinę vaikų susirgimo peršalimo ligomis priežastį įvardija gydytojas. 

Tuo metu darbingo amžiaus pacientai į kliniką užsuka tik gauti nedarbingumo pažymėjimo, o vyresnieji – dažniausiai gydosi namuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt dėl to, kad jie jau turi tokios patirties, tačiau, jei gydymasis namuose nepadeda ir žmogus pradeda jaustis prasčiau, pakyla temperatūra, atsiranda simptomų, kurie neramina, pavyzdžiui, pūlinga sloga, galvos ar veido skausmas, būtina kreiptis į gydytoją“, – besigydančius namuose perspėja medikas. 

REKLAMA

Auga žmonių susirūpinimas

Paklaustas, ar tarp pacientų pastebimas didesnis nerimas dėl besitęsiančios koronaviruso pandemijos, L. Petrauskas pastebi, kad pastarųjų dienų įvykiai lemia vis didesnį susirūpinimą.

„Žmonės jaudinasi dėl savo sveikatos, o didėjant rizikai apsikrėsti koronavirusu auga ir pacientų, besikreipiančių į gydymo įstaigas, skaičius. Teikdami sveikatos priežiūros paslaugas, laikomės būtinų infekcijų kontrolės reikalavimų ir priimame tik iš anksto užsiregistravusius pacientus. Į savo pacientų sveikatą ir ligų prevenciją žiūrime labai rimtai“, – apie pasiruošimą naujam peršalimo ligų sezonui kalbėjo šeimos gydytojas.  

REKLAMA
REKLAMA

Ragina pasiskiepyti nuo pneumokoko

Nors nuo koronaviruso kol kas nėra nei vakcinos, nei vaistų, gydytojai savo pacientus ragina pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, kuria susirgus egzistuoja didesnė tikimybė užsikrėsti gripu ar net COVID-19.

Kasmet Lietuvoje pneumokokinėmis infekcijomis suserga apie pusė milijono gyventojų, o pavojingiausios jos vaikams iki 5 metų ir vyresniems nei 65-erių metų gyventojams. Šie į rizikos grupę patenkantys žmonės yra skiepijami nemokamai.    

Svarbiausia – sveikas gyvenimo būdas 

Tęsdamas mintį apie peršalimo ligas ir jų gydymą, L. Petrauskas pabrėžia, kad visgi  reikėtų pradėti ne nuo gydymo, o nuo susirgimų prevencijos. Jo rekomendacija – sveika mityba, judėjimas ir poilsis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikėtų susidaryti dienos režimą – susiplanuoti darbo valandas, nepersidirbti, eiti miegoti panašiu metu, gerai išsimiegoti, stengtis mažinti patiriamo streso kiekį ir pakankamai aktyviai gyventi – bent tris kartus per savaitę po 45 min. užsiimti aktyvia fizine veikla. Kitaip tariant turime skirti laiko sau, kitu atveju – organizmas apie poreikį sustoti ir pailsėti galimai praneš įvairių ligų simptomais“, – primena šeimos gydytojas. 

O kalbėdamas apie imunitetui itin didelę įtaką darančią mitybą, pašnekovas akcentavo vaisius ir daržoves, kurių reiktų nepamiršti net atėjus žiemai. L. Petrauskas taip pat ragina pasirūpinti, kad dietoje būtų pakankamai grūdinių kultūrų, kruopų, baltymų, o štai mėsos, ypač raudonos, ir cukraus reiktų vartoti mažiausiai. 

REKLAMA

„Didesnis cukraus kiekis imunitetą silpnina, tad reikėtų vengti saldžios dietos, nes tuomet mažėja atsparumas visoms, ne tik peršalimo, ligoms. O papildus visada rekomenduoju vartoti, kai yra tam tikros lėtinės ligos ar įgimti defektai, kurie mažina vitaminų absorbciją. Tokiu atveju labai svarbu gerai subalansuoti vartojamus vitaminus, o tai gali padėti padaryti jūsų šeimos gydytojas“, – pataria L. Petrauskas.

Padaugėjus sergančiųjų peršalimo ligomis ir baiminantis koronaviruso rizikos, pacientai gali pasinaudoti nauja paslauga ir tyrimų rezultatus gauti tiesiai į elektroninį paštą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų