Šalys ruošiasi antrai koronaviruso bangai: naudos robotus ir šunis

Daugeliui pasaulio šalių ruošiantis antrai koronaviruso bangai, didžiosios farmacijos kompanijos didina apsukas besistengdamos kuo greičiau sukurti vakciną nuo viruso. Be to, viena amerikiečių kompanija netgi tvirtina, kad jų kuriama vakcina leis skiepyti žmones greičiau nei buvo manyta ik šiol. O kol vakcinos tik bandomos su žmonėmis, britai į kovą su virusu telkiasi robotus, o suomiai net šunis.

Iš maždaug 300 vakcinų nuo koronaviruso, prie kurių pluša mokslininkai iš viso pasaulio, 40-imt šiuo metu yra bandomos su žmonėmis. Deja iš jų tik 9-nios jau pasiekė paskutinę, 3-ją bandymų fazę, kuri būtina, kad vakcina butų patvirtinta masiniam naudojimui.

Viena jų yra kompanijos „Johnson & Johnson“, kuri kaip tik pradėjo masinį vakcinos bandymą su 60 000 savanorių. Ekspertai sako, jog šios kompanijos vakcina ypatinga, ir jeigu bandymai bus sėkmingi, leis koronaviruso vakciną pasaulyje panaudoti greičiau negu kitoms kompanijoms.

„Įdomu tai, kad ši „Johnson & Johnson" vakcina koncentruojasi ties viena, o ne dviem vakcinos dozėmis. Kai kalbame apie milijonų žmonių skiepijimą, norint sukurti imunitetą, tai palengvins daugybės žmonių gyvenimą“, – sako „WEBMD“ korporacijos vyriausiasis medicinos pareigūnas Dr. John Whyte.

Iki šiol tiek rusiška, tiek kitos amerikiečių paskutinėje, masinių bandymų su žmonėmis, fazėje esančios vakcinos savanoriams kas kelias savaites leidžiamos mažiausiai du kartus. Beje, „Johnson & Johnson“ vakcinos esą nereikės šaldyti, o tai leis ją visame pasaulyje transportuoti ir panaudoti daug greičiau paprasčiau nei konkurentes.

Be to, jos efektyvumas bandymų metu siekia 60 procentų, o tai 10 procentų daugiau nei daugumos kitų kompanijų. Tiesa, kaip ir daugelio kitų vakcinų bandymus, užbaigti juos „Johnson & Johnson“ žada ankščiau šių metų pabaigos ar kitų metų pradžios.

REKLAMA

O iki patikimo vakcinos atsiradimo, žmonėms ir toliau tenka sukti galvą kaip saugotis nuo koronaviruso plitimo. Štai kokią išradingą mintį sugalvojo britai, kurių šalyje vakar užfiksuota beveik rekordiniai 6200 susirgimo atvejai. Vienoje didžiausių Londono traukinių stotyje šis robotas ultravioletiniais spinduliais spigina aplinką – taip be jokių chemikalų pagalbos sunaikindamas visas aplinkoje esančias bakterijas ir virusus.

„Mums svarbiausia įgyti klientų pasitikėjimą. Mes esame pirmoji traukinių stotis, įvedusi tokio tipo technologijas, nes norime leisti žmonėms drąsiai naudotis mūsų traukinių stotimi, pasitikėti čia esančiomis prekybos vietomis ir lėtai gauti grįžti prie įprasto gyvenimo būdo“, – pasakoja stoties vyriausias inžinierius Jay Newton.

Tiesa, britai į taukinius panašu kad grįš dar negreit. Premjeras Borisas Johsonas, šią savaitę visiems vėl liepė dirbti iš namų. Taip pat sutrumpino restoranų ir barų darbo laiką. Tuo metu Suomiai taip pat rado būdą kaip kovoti su koronaviruso plitimu tik ne robotais, o šunimis.

Helsinkio oro uoste, jie šiuo metru treniruojami atpažinti virusu sergančius žmones. Keleivių bus prašoma perbraukti servetėle per savo odą, o po to ji bus duodama pauostyti šuniui. Jei šuo atpažins koronavirusui būdingą kvapą, tokiam keleiviui teks atlikti medicininį patikrinimą. Pirminiai bandymai rodo, kad šunys Covid-19 segančius žmones atpažįsta visu 100 procentu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų