Bostono „Celtics“ komanda laimėjo septintąsias Rytų konferencijos pusfinalio rungtynes ir eliminavo NBA čempionus.

Brado Stevenso auklėtiniai 92:87 (26:27, 24:19, 22:25, 20:16) palaužė Toronto „Raptors“ ekipą bei seriją laimėjo 4 – 3.

Rytų finale „Celtics“ susitiks su Majamio „Heat“ krepšininkais.

„Celtics“ į priekį vedė Jaysonas Tatumas, kuris pelnė 29 taškus, atkovojo 12 kamuolių bei atliko septynis rezultatyvius perdavimus. Jaylenas Brownas surinko 21 tašką.

Pralaimėjusiems, kurie žaidė praktiškai septyniese, Fredas VanVleetas surinko 20 taškų.

Rytų finalininkas sprendėsi paskutinę mačo minutę, kai „Raptors“ pelnė penkis taškus paeiliui ir likus žaisti 1:21 minutei priartėjo iki dviejų taškų. Vėliau Normanas Powellas galėjo lyginti rezultatą, bet jo metimą blokavo Marcusas Smartas.

Komandos nepasižymėjo beveik minutę, kol J.Tatumo baudų metimas didino „Celtics“ pranašumą 90 – 87. Likus žaisti 12 sekundžių Fredas VanVleetas iš toli metė pro šalį ir po to Kemba Walkeris baudų metimais didino skirtumą iki penkių taškų bei tai įtvirtino pergalę.

Bostono ekipa pirmajame kėlinyje pirmavo 12 taškų persvara, bet jau antrajame ketvirtyje septyniais taškais priekyje buvo „Raptors“ klubas. Beveik visą antrąją mačo pusę priekyje buvo „Celtics“ ekipa.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 29 (12 atk. kam., 7 rez. perd.), Jaylenas Brownas 21, Marcusas Smartas 16, Kemba Walkeris 14, Danielis Theisas 5.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 20, Kyle‘as Lowry 16, Serge Ibaka 14, Pascalis Siakamas 13, Normanas Powellas 11, Marcas Gasolis 6.