REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Komentuodama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pabrėžė, kad grįžtama į situaciją, kokia buvo pavasarį. Be to, nerimą kelia tai, kad daugėja atvejų, kai užsikrečiama darbovietėse.

Komentuodama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pabrėžė, kad grįžtama į situaciją, kokia buvo pavasarį. Be to, nerimą kelia tai, kad daugėja atvejų, kai užsikrečiama darbovietėse.

REKLAMA

„Susumavus per penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nustatytus atvejus, iš viso jų turime 109. Toks atvejų skaičius kelia susirūpinimą ir, panašu, kad palengva grįžtame į kovo-balandžio mėnesių situaciją. Kiekvieną dieną situacija negerėja arba yra stabiliai nepatenkinama.

Iš per vakar užsikrėtusiuosius matoma, kad 5 Lietuvos įmonėse asmenys užsikrėtė šia infekcija, tai reiškia, kad didelė dalis užsikrečiame darbovietėse“, – sakė ji.

R. Lingienė priminė, kad pagrindinės intervencijos priemonės turėtų skiriamos tai daliai asmenų, kurie užsikrečia turėję sąlytį su sergančiuoju ir tai nurodė.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasižiūrėjus, iš ko tai susidaro, tai daugiausiai rugpjūčio mėnesį užsikrečiama įmonėse, įstaigose, t.y. darbo vietose. Antroje vietoje – viešojo maitinimo įmonės, kalbu apie jų lankytojus įvairių renginių dalyviai ir trečioje vietoje – šeimose.

REKLAMA

Tai pastaruoju atveju kažko labai nepadarysime, ne gyvename kartu, bet įmonėse, organizacijose masiškai fiksuojame susirgimus“, – sakė ji ir pridūrė, kad šiuo rengiami ir nuotoliniai mokymai įmonėms, ką daryti tokiais atvejais.

NVSC atstovė pabrėžė, kad nereikia atsukti nugaros vieni kitiems ir virusui, nes prasidės masinis susirgimų skaičiaus didėjimas.

„Dar norėčiau paprašyti, nors tai nėra būtina iki rugsėjo 1 d., kai nedidelis dalyvių skaičius, būtų labai gerai, kad renginių organizatoriai atsimintų, žinotų, fiksuotų atvykstančius į renginius. Ir didelių asmeninių švenčių, jei jų jau negalima atidėti, gerai atsimintų, kas tose šventėse buvo, nes neretai susirgę asmenys epidemiologams šios informacijos nepateikia, dėl ko ir plinta atvejai ir yra pavėluotai išaiškinami“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

5 asmenys reanimacijoje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 28 iš jų registruoti Vilniaus, 4 – Klaipėdos, 3 – Kauno, 2 – Utenos ir 1 Marijampolės apskrityse.

Taip pat registruota 85-a mirtis.

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.

Taip pat R. Lingienė pranešė, kad šiuo metu šalies ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 37 žmonės, penki iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Lingienė patikslino, kad dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam žmogui, su deguonies kaukėmis gydoma 19 asmenų.

Užmiršo, ką reiškia karantinas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įspėjo, kad visuomenė jau užsimiršo, kaip gyveno karantine.

„Žiūrint į susirgimų rodiklius, galiu pasakyti, kad esame per daug atsipalaidavę ir užmiršę, kaip gyvenome per karantiną. (...)

Situacija negerėja, epidemiologiškai išlieka tokia pati bloga. Židinių daugėja ir jų toliau daugės, asmenų, kurių atsekti neįmanoma. Kuo daugiau bus atvejų, tuo mažiau galimybių juos  atsekti, nes tiriant atvejus susiformuoja ne dešimtys, o šimtai asmenų, kurių visų apskambinti specialistai negalės“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

Ministras ragino neprarasti sąmoningumo.

„Tad noriu paprašyti elgtis atsakingai,  jei turėjote kontaktą su galimai sergančiu, grįžote iš šalies, iš kurios reikia izoliuotis, tą ir daryti be jokių papildomų nurodymų, o ne piktintis, kad kažkas nepaskambino ir panašiai.

Atsakomybė yra mūsų visų, o ne tarnybų, nes jos turėtų būti suinteresuotos, kad nesikartotų karantinas, o mes visi“, – kalbėjo ministras.  

Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Švedijos

2 įvežtiniai atvejai vakar registruoti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, į Lietuvą grįžusiems iš Švedijos ir Ukrainos. Abu atvejai – besimptomiai.  

REKLAMA

Dar 1 įvežtinis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Asmuo į Lietuvą atvyko iš Ukrainos. COVID-19 ligai būdingų simptomų žmogus nejaučia.

20 naujų atvejų yra siejami su židiniais

9 nauji atvejai, per vakar parą registruoti Vilniuje, yra susiję choru, apie su kuriuo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Iš viso su šiuo židiniu siejama jau 19 susirgimų.

3 per vakar nustatyti atvejai Vilniaus apskrityje yra siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Šiuo metu registruoti 6 su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar 2 atvejai Vilniuje yra siejami su židiniu vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 6 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai.

Be to, 2 nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su UAB „Geruda“. Iš viso su šiuo židiniu siejami 6 registruoti atvejai, įskaitant patvirtintus praėjusią parą.

1 atvejis, nustatytas per praėjusią parą Kauno apskrityje, siejamas su židiniu UAB „Kelio ženklai“. Tai jau 3-iasis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu.

Dar 1 atvejis Kaune yra siejamas su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje Kaune. Šiuo metu su židiniu iš viso siejama 10 susirgimų. NVSC primena, jog, kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

REKLAMA

Taip pat dar vienas, vakar Vilniuje patvirtintas atvejis, yra vertinamas kaip susijęs su protrūkiu menininkų gretose. Skaičiuojama, kad tai – 27-asis užsikrėtimo atvejis, įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune.

Klaipėdoje per vakar parą registruotas antrasis susirgimas vienoje šeimoje. Asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai.

Be to, nustatyta, kad dar 7 žmonės užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 8 asmenys – 5 Vilniaus, po vieną Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

REKLAMA

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje – 85-oji mirtis

NVSC praneša, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 85-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 12 d. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2673 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 807 asmenų, 1766 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendras koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius išaugo iki 2673, juo tebeserga 807 asmenys, 1766 – pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 85 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 15 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 3460 žmonių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 169 įvežtiniai atvejai.

Praėjusią parą laboratorijose ištirti 1635 ėminiai, iš viso iki šiol ištirti 608 tūkst. 767 ėminiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų