REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad, priėmęs Liberalų sąjūdžio siūlymą kartu su jais kandidatuoti Seimo rinkimuose, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis turėtų pasitraukti iš posto. Arba, kaip sako premjeras, tokiu atveju Vyriausybę turėtų formuoti opozicija.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad, priėmęs Liberalų sąjūdžio siūlymą kartu su jais kandidatuoti Seimo rinkimuose, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis turėtų pasitraukti iš posto. Arba, kaip sako premjeras, tokiu atveju Vyriausybę turėtų formuoti opozicija.

REKLAMA

V. Pranckietis antradienį paskelbė priėmęs Liberalų sąjūdžio siūlymą būti jų kandidatu šių metų Seimo rinkimuose.

Vyriausybę turėtų formuoti opozicija

„Kiekvienas žmogus laisvas apsispręsti. Ilgametis valstiečių partijos narys atrado, kad visgi yra liberalių pažiūrų. Ir žmogus, matyt, dabar, vadovaudamasis tomis pažiūromis, pasirinko politinę jėgą de jure, de facto matome, kad nuo praeito rudens Seime vadovybėje opozicija turėjo daugumą. 

Gerbiu kiekvieno žmogaus pasirinkimą, bet dabar keistoka, kad Seime opozicija turi vadovybę – praktiškai valdybą ir Seimo pirmininką. Bet tokių keistų dalykų šitoje kadencijoje daug yra“, – Seime žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar Seimo pirmininkas tokiu atveju neturėtų apleisti dabartinių savo pareigų, ministras pirmininkas tam pritarė.

„Manau, kad politinė tradicija turbūt to reikalautų, kad pasitrauktų. Arba kitas variantas – opozicija turėtų suformuoti Vyriausybę. Nes praktiškai mes ir de facto, ir de jure esame mažumos Vyriausybė“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

Priėmė pasiūlymą

Portalas tv3.lt primena, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su opoziciniu Liberalų sąjūdžiu.

„Praeitą savaitę gavau kvietimą rinkimuose į Seimą dalyvauti kartu su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu. Noriu atstovauti laisvei ir kurti galimybes. Dėl to šiandien atsakau jiems, kad sutinku“, – antradienį feisbuke paskelbė V. Pranckietis.

„Kai Kovo 11-ąją teko minėti kiek apribotiems, savo kalboje norėjau akcentuoti, kokia yra mūsų laisvė. Tada sakiau, kad Lietuvoje yra „nuoširdžiai puoselėjamos įvairios pasaulėžiūros, klesti nuomonės. Kiekvienas čia ištartas žodis yra tikrai laisvas, o bandymus nepaisyti demokratijos pasitinka griežta pilietinė sąžinė“, – savo pasisakyme teigia V. Pranckietis.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovas teigia tokią matantis Lietuvą ir tvirtina manantis, kad „kaip žmonės mes esam sėkmingiausi tada, kai turime laisvę būti savimi“.

Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį komentuodama V. Pranckiečio sprendimą kandidatuoti su liberalais teigė, kad „šis politikas turi stuburą“.

„Kai prie Seimo susibūrę žmonės protestavo dėl gėdingų valdančiųjų sprendimų, Seimo pirmininkas vienintelis iš valdančiųjų išdrįso prisipažinti, kad jam gėda. Tai buvo rimtas pasirinkimas“, – feisbuke antradienį paskelbė V. Čmilytė-Nielsen.

„Akivaizdu, kad V. Pranckietis per pastaruosius pora metų, juolab – nuo kadencijos pradžios, įgijo politinio savarankiškumo. Karai su valdančiaisiais tapo išskirtine mokykla“, – sako liberalų vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Čmilytė-Nielsen BNS praėjusią savaitę patvirtino, kad V. Pranckiečiui siūloma kandidatuoti ir su partijos sąrašu, ir partijos vardu kelti jo kandidatūrą Raudondvario apygardoje. V. Čmilytė-Nielsen pažymi, kad liberalų sąrašą į Seimą, išskyrus pirmąją pirmininko poziciją, reitinguos partijos bendruomenės nariai.

V. Pranckietis į Seimą buvo išrinktas Raudondvario apygardoje Kauno rajone kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Po konfliktų su partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu jis paliko „valstiečius“, šie nesėkmingai bandė jį išversti iš Seimo pirmininko posto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų