Dešimtą pralaimėjimą - devintą nesėkmę iš eilės - ULEB Eurolygos krepšinio turnyre patyrė absoliutus turnyro bei aštuonių ekipų C grupės autsaideris Kauno "Žalgiris", ketvirtadienį namuose 70:83 (15:19, 24:20, 18:23, 13:21) turėjęs pripažinti ketvirtą pergalę iškovojusių Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) krepšininkų pranašumą.

Pirmojo rato mačą varžovams išvykoje kauniečiai pralaimėjo 75:84.

Rungtynių Kaune pradžioje aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį (6:2), tačiau kėliniui neįpusėjus jau teko vytis (6:7) varžovus. Kėlinio viduryje "Žalgiriui" pavyko susigrąžinti turėtą persvarą (11:7), tačiau po dviejų minučių rezultatas jau buvo lygus (11:11). Iki pirmojo kėlinio pabaigos jau svečiams pavyko nutolti keturių taškų (15:19) skirtumu.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai padidino persvarą iki dešimties (17:27) taškų, tačiau po "Žalgirio" minutės pertraukėlės kauniečiai atsakė dviem taikliais metimais (21:27). Kėlinio viduryje komandas vėl skyrė dešimt (21:31) taškų, tačiau po trijų minučių šeimininkai varžovų persvarą sumažino iki minimumo (34:35), o po Kirko Penney tritaškio rezultatą išlygino (37:37). Iki pertraukos į du taiklius svečių baudų metimus Tanoka Beardas atsakė dvitaškiu (39:39).

Pirmojoje mačo pusėje kauniečiai pralaimėjo varžovams kovą dėl kamuolių po krepšiais (14/16), perėmė daugiau kamuolių (7/5) bei mažiau kartų klydo (7/9). "Žalgirio" krepšininkai pataikė 2 tritaškius iš 9, 13 dvitaškių iš 22 bei 7 baudų metimus iš 9. Savo ruožtu "Fenerbahce Ulker" atsakė 2 tritaškiais iš 8, 13 dvitaškių iš 20 bei 7 baudų metimais iš 10.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai išsiveržė į priekį (44:41), tačiau netrukus mače vėl buvo pusiausvyra (44:44). 26-ąją mačo minutę varžovai nutolo keturių (48:52), o vėliau ir aštuonių (50:58) taškų skirtumu. Po 30 žaidimo minučių ekipas skyrė penki (57:62) taškai.

Jau po pirmosios ketvirtojo kėlinio minutės svečiai susigrąžino dešimties taškų (57:67) persvarą, kurią vėliau padidino iki trylikos (57:70, 62:75). Iki rungtynių pabaigos Stambulo krepšininkų pranašumo kauniečiams sumažinti taip ir nepavyko (70:83).

Rezultatyviausiai "Žalgirio" gretose rungtyniavo Jonas Mačiulis - 21 taškas, 3 po krepšiais atkovoti ir 4 perimti kamuoliai bei 2 rezultatyvūs perdavimai.

17 taškų į varžovų krepšį įmetė T. Beardas (13 sugriebtų kamuolių ir 4 rezultatyvūs perdavimai), 10 - Mantas Kalnietis, po 7 - Paulius Jankūnas ir Marcelo Machado, 5 - K. Penney, 3 - Hanno Mottola.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Willie Solomonas (19 tšk.), Kasparas Kambala (18 tšk.), Damiras Mrsičius ir Eddie Basdenas (po 10 taškų).

Ketvirtadienio ULEB Eurolygos rungtynių Kaune statistika:

Kauno "Žalgiris"    -         Stambulo "Fenerbahce Ulker"  70:83 (15:19, 24:20, 18:23, 13:21)

komandų taiklumas:
2 tšk.      21/36 (58 proc.)  20/33 (61 proc.)
3 tšk.       5/23 (22)        10/23 (43)
baudos      13/18 (72)        13/16 (81)
atkovoti kamuoliai  34        27
perimti kamuoliai   10        11
klaidos             19        13
rezult. perdavimai  16         8
blokuoti metimai     4         1

Dvyliktojo turo ULEB turnyro C grupės rungtynes Kauno "Žalgiris" sausio 17 dieną Rusijos sostinėje žais su grupės lyderiu Maskvos CSKA (10 pergalių ir 1 pralaimėjimas) klubu, kuriam pirmojo rato rungtynes namuose pralaimėjo 59:78.