REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos ambasada trečiadienį išsakė „griežtą nepasitenkinimą“ dėl užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus raginimo pakviesti Taivaną į Pasaulio sveikatos asamblėją kitą savaitę.

Kinijos ambasada trečiadienį išsakė „griežtą nepasitenkinimą“ dėl užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus raginimo pakviesti Taivaną į Pasaulio sveikatos asamblėją kitą savaitę.

REKLAMA

Salos kontrolę susigrąžinti grasinanti Kinija teigia, kad Taivano dalyvavimas net negali būti svarstomas. Tuo metu Taipėjaus atstovai pasveikino L. Linkevičiaus poziciją ir teigė, kad politiniai nesutarimai negali kliudyti dalytis patirtimi.

Kinija: tai net nesvarstytina

L. Linkevičius trečiadienį paragino Pasaulio sveikatos organizacijos vadovą pakviesti Taivaną stebėtojo teisėmis į kitą savaitę rengiamą asamblėją koronaviruso pandemijos klausimams aptarti, kad šalis galėtų pasidalyti savo patirtimi.

Ministras BNS sakė, kad tokią poziciją perdavė per pokalbį telefonu su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu.

REKLAMA
REKLAMA

„Pabrėžiau, kad mes gerbiame „Vienos Kinijos“ politiką ir jos nekvestionuojame, bet praktine ekspertine prasme būtų naudingas Taivano dalyvavimas kaip stebėtojo, ir tikėtumėmės, kad Kinija galbūt galėtų su tuo sutikti, nes žinome, kad reikia šalių sutarimo“, – BNS sakė L. Linkevičius.

REKLAMA

Kinijos ambasada Lietuvoje BNS atsiųstame komentare nurodė, kad dėl tokio raginimo „reiškia griežtą nepasitenkinimą ir ryžtingą nepritarimą“.

Anot ambasados, L. Linkevičius, „atvirai palaikydamas Taivano institucijų dalyvavimą Pasaulio sveikatos asamblėjoje, pasiuntė klaidinamą signalą Taivano secesininkams“.

„Kadangi dabartinė Taivano valdžia atsisako pripažinti „Vienos Kinijos“ principą ir siekia atsiskirti nuo Kinijos, nebeegzistuoja išankstinių politinių sąlygų, kad Taivano institucijoms būtų suteiktas stebėtojų statusas Pasaulio sveikatos asamblėjoje. Tokiomis aplinkybėmis Kinijos vyriausybė tvirtai priešinasi Taivano separatistų valdžios dalyvavimui Pasaulio sveikatos asamblėjoje bet kokia forma“, – rašoma komentare.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ambasada tikina, kad Taivano ekspertams nėra jokių kliūčių dirbti su Pasaulio sveikatos organizacija techniniais lygiais, bet „Taivano valdžios siekis užsitikrinti bet kokį atstovavimą Pasaulio sveikatos asamblėjoje politiškai yra visiškai nesvarstytinas“.

Taivanas dėkoja

Pasaulio sveikatos asamblėja vyks kitos savaitės pradžioje, joje didžiausias dėmesys bus skirtas kovai su koronaviruso pandemija.

Pasaulio sveikatos organizacijos vadovybė sako, kad neturi mandato pakviesti Taivano, nesant valstybių narių sutikimo.

Taivano pakvietimą tvirtai remia Jungtinės Valstijos, bet tam griežtai priešinasi Kinija. Kinijos komunistinė valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti salos kontrolę, o paramą Taivanui kritikuoja kaip kišimąsi į jos vidaus reikalus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rygoje dirbantis Taipėnaus misijos Baltijos šalyse vadovas Andy Chin teigė, kad Taivano patirties pasidalijimas Pasaulio sveikatos asamblėjoje būtų naudingas visam pasauliui.

„Tai yra paskatinimas Taivanui ir mūsų žmonėms. Mes padarėme, ką galėjome, kovodami su virusu, nes jau turėjome patirties su SARS virusu 2003“, – BNS sakė Andy Chin, komentuodamas L. Linkevičiaus poziciją.

23 milijonus gyventojų turinčioje Taivano saloje buvo užfiksuoti 440 COVID-19 atvejai, iš jų – septynios mirtys.

A. Chinas pabrėžė, kad Taivano sėkmės priežastis buvo gera sveikatos sistema ir valdžios skaidrumas, kėlęs gyventojams pasitikėjimą.

„Siekiant išsaugoti žmonių gyvybes, turėtume padėti į šoną politinius svarstymus. Pandemijos metu mums reikia turėti informacijos ir informuoti likusį pasaulį“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų