REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministras Linas Kukuraitis tvirtina, kad koronaviruso židiniais tapusiose socialinės globos įstaigose situacija yra valdoma, didžiajai daliai įstaigų darbuotojų atlikti koronaviruso testai.

Ministras Linas Kukuraitis tvirtina, kad koronaviruso židiniais tapusiose socialinės globos įstaigose situacija yra valdoma, didžiajai daliai įstaigų darbuotojų atlikti koronaviruso testai.

REKLAMA

„Kol kas situacija atrodo didžiąja dalimi kontroliuojama“, – spaudos konferencijos Vyriausybėje metu tikino socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Pasak jo, Lietuvoje legaliai veiklą vykdo ir licenciją turi 196 socialinės globos įstaigos, keturiose iš jų nustatyti koronaviruso atvejai. Iš viso įstaigose nustatytas 41 atvejis, 22 gyventojams, 19 darbuotojams. Iš 22 užsikrėtusiųjų koronavirusu šalies globos įstaigose mirė du globotiniai. Mirties atvejai dėl koronaviruso nustatyti privačioje globos įstaigoje – Antavilių pensionate.

Būtent ši įstaiga – didžiausias koronaviruso židinys šiuo metu šalyje. Joje koronavirusu iš viso užsikrėtė 34 žmonės: 21 gyventojas ir 13 darbuotojų. L. Kukuraitis tikisi, kad šioje įstaigoje taip pat pavyks suvaldyti situaciją, su įstaiga intensyviai dirba ir Vilniaus miesto savivaldybė, ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

REKLAMA
REKLAMA

Ministro teigimu, įstaigose gyvena 13,3 tūkst. garbaus amžiaus asmenų, juos prižiūri 8,6 tūkst. darbuotojų. L. Kukuraitis tikino, kad 6 tūkst. darbuotojų jau atlikti koronaviruso testai. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvairaus pavaldumo socialinės globos įstaigoms perdavė asmeninių apsaugos priemonių.

REKLAMA

Kaip aprūpinamos globos įstaigos?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija centralizuotai įsigijo didelį kiekį dezinfekcinio skysčio ir asmeninių apsaugos priemonių, kurias pagal poreikį perduoda įvairaus pavaldumo globos įstaigoms.

REKLAMA
REKLAMA

120-čiai globos įstaigų ministerija jau perdavė daugiau kaip milijoną vienkartinių pirštinių, 10 tūkst. respiratorių, 100 tūkst. vienkartinių kaukių, 30 tūkst. apsauginių akinių, veido skydų, 200 bekontakčių termometrų, 130 tūkst. vienkartinių kepuraičių, chalatų ir kombinezonų su gobtuvais.

Balandžio mėnesio pradžioje ministerija savo pavaldumo įstaigoms suteikė 10,5 tūkst. respiratorių, 7,1 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio, beveik 100 tūkst. medicininių kaukių.

Dalis asmens apsaugos priemonių buvo gauta ir iš valstybės rezervo, dalis įgyta rinkoje. Socialinės globos įstaigos pagal galimybes taip pat stengiasi apsirūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rekomendacijos privalomos nepriklausomai nuo įstaigos pavaldumo

Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, tačiau dar vasario mėnesio pabaigoje ministerijos pavaldumo socialinės globos įstaigoms buvo pateiktos rekomendacijos riboti globotinių lankymą, laikytis bendrų higienos reikalavimų, nedelsiant imtis veiksmų, jei kuriam iš globotinių ar darbuotojų pasireikštų koronaviruso simptomai.

Balandžio mėnesio pradžioje pateiktos ir vėliau atnaujintos rekomendacijos visoms Lietuvoje veikiančioms socialinės globos įstaigoms. Rekomendacijų jos privalo laikytis nepriklausomai nuo pavaldumo: dalis įstaigų yra tiesiogiai pavaldžios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, dalis – savivaldybėms, nevyriausybinėms organizacijoms, religinėms organizacijoms arba yra privačios.

REKLAMA

Gyventojų lankymas šiose įstaigose griežtai uždraustas, tačiau personalas turi užtikrinti kitas galimybes globotiniams pabendrauti su artimaisiais – telefonu ar vaizdo priemonėmis.

Įstaigos gyventojų kūno temperatūra turi būti matuojama ne rečiau kaip vieną kartą per parą. Jei globotinis karščiuoja ar turi kvėpavimo sutrikimų, nedelsiant turi būti perkeliamas į atskiras patalpas, griežtai izoliuojamas, jam kviečiama greitoji pagalba. Iš gydymo įstaigų globotiniai gali grįžti tik įsitikinus, kad neserga koronavirusu – po 37 dienų nuo diagnozės arba tyrimams parodžius neigiamą rezultatą (atliekami keli tyrimai su bent 24 val. pertrauka).

REKLAMA

Visose globos įstaigose karantino metu gyventojų lankymas draudžiamas, sugriežtinti reikalavimai globos įstaigų personalui, nurodytos konkrečios asmens apsaugos priemonės, kurias būtina naudoti dirbant su globotiniais.

Nustatyta, kad jeigu globos įstaigų darbuotojams išryškėja COVID-19 būdingi simptomai, jie nedelsiant nušalinami nuo darbo ir privalo kreiptis į gydytoją bei išsitirti.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas socialinės globos įstaigoms neseniai pateikė kontrolinį klausimyną, kuris leidžia kiekvienai įstaigai įvertinti, ar ji tinkamai pasiruošusi apsaugoti gyventojus ir darbuotojus nuo COVID-19.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų