REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį, balandžio 21 dieną, buvo pranešta apie VUL Santaros klinikose pagimdžiusią nėščiąją, kuriai buvo nustatytas COVID-19. Kaip aiškėja, moteris į Santaros klinikas gimdyti buvo pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai ir buvo nustatytas virusas.

Antradienį, balandžio 21 dieną, buvo pranešta apie VUL Santaros klinikose pagimdžiusią nėščiąją, kuriai buvo nustatytas COVID-19. Kaip aiškėja, moteris į Santaros klinikas gimdyti buvo pervežta iš Vilniaus gimdymo namų, kur jai ir buvo nustatytas virusas.

REKLAMA

Klinikos informavo, kad gimdymas praėjo sklandžiai, gimdyvė ir naujagimis jaučiasi gerai. 

Anot Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovės prof. Dianos Ramašauskaitės, kolektyvas yra pasiruošęs tokiems atvejams.

Nuo pat gimdyvės atvykimo į klinikas, ji neturėjo jokio kontakto su kitomis pacientėmis, o personalas dirba naudodamas visas tokioje situacijoje reikalingas asmens apsaugos priemones. 

Kol kas motina su naujagimiu lieka Akušerijos skyriuje, specialiai įrengtame bloke. Jiems priskirtas atskiras personalas, kuris rūpinasi ir prižiūri tiek mamą, tiek su ja esantį kūdikį. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot medikės, motina turės galimybę kūdikį žindyti, laikydamasi visų higienos reikalavimų. Po gimimo naujagimis apžiūrėtas, jo būklė gera.

Atliks tyrimą

Santaros klinikos informuoja, kad per 24 valandas nuo gimimo vaikui bus atliktas COVID-19 testas iš nosiaryklės, o per dvi paras iš viso jam bus atlikti du pakartotiniai tyrimai. Naujagimiui bus atliktas ir kraujo tyrimas, kuris parodys, ar jis nėra užsikrėtęs dar iki gimimo.

REKLAMA

Naujausiais Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti 1350 ligos atvejai. Per vakar dieną patvirtinti 24 nauji teigiami atvejai. 

„Stacionare dėl COVID-19 šiuo metu gydomi 148 pacientai, iš jų – 18 reanimacijoje, 11 iš jų reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija", – antradienį spaudos konferencijos metu informavo vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Per vakar dieną ištirta 4401 ėminių. Iki šiol iš viso ištirti 70 753 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso nuo koronaviruso mirė 38 asmenys. Paskutinioji mirtis užfiksuota Klaipėdos hospise, asmuo priklausė rizikos grupei.

REKLAMA
REKLAMA

Pasveikusiais laikomi 298 asmenys, iš jų 55 – medikai. 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų