REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Tauragėje koronavirusas patvirtintas moksleiviui, socialiniame tinkle skelbia savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Moksleivis esą jaučiasi gerai, laukiama platesnės informacijos. 

117

Tauragėje koronavirusas patvirtintas moksleiviui, socialiniame tinkle skelbia savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Moksleivis esą jaučiasi gerai, laukiama platesnės informacijos. 

REKLAMA

„Tai pirmasis atvejis Tauragėje, kuomet koronavirusas nustatytas moksleiviui ir antrasis – kuomet atvejis yra klasterinis (neįvežtinis). Turimais duomenis, asmuo jaučiasi gerai. Kai bus žinoma daugiau informacijos, pranešime. Atsižvelgiant į esamą situaciją, prašome būti sąmoningais, laikytis karantino. Paraginkime savo vaikus likti namuose!“ – rašo administracijos direktorius. 

Tuo metu Tauragės rajono meras patvirtino, kad koronavirusas buvo nustatytas nepilnamečiui. 

Savo socialinėje paskryoje meras rašė:

„Patvirtinti dar 2 koronaviruso atvejai. Abu atvejai klasteriniai. Vienas asmuo yra Tauragės rajono gyventojas, kitas – Jurbarko rajono gyventojas. 

1. Infekcija nustatyta nepilnamečiui tauragiškiui, kuris turėjo artimą kontaktą su sergančiu COVID-19. Pagal pirminius duomenis – laikėsi karantino sąlygų ir laiką leido namuose. Tauragės NVSC renka daugiau informacijos.

REKLAMA
REKLAMA

2. Infekcija nustatyta ir Jurbarko rajono gyventojui, kuris dirba Tauragės ligoninėje. Pasireiškus pirmiesiems simptomams asmeniui paimtas ėminys Tauragės mobiliame punkte. Asmuo buvo nušalintas nuo darbo ir saviizoliavosi. Ligoninė vykdo vidinį epidemiologinį tyrimą, pirminiais duomenimis, su pacientais jokių kontaktų neturėjo, nustatyta, kad kontaktavo su 2 ligoninės darbuotojais.

REKLAMA

Ligoninės darbuotojai dirba su apsaugos priemonėmis, tikiuosi, kad to užteko jiems išvengti infekcijos. Minėti 2 asmenys nebedirba, saviizoliavosi, jiems bus atliekami tyrimai. Tyrimai tokiu atveju nebus daromi iškart, nes viruso inkubacinis laikotarpis gali būti 5-7 d. Darbas Tauragės ligoninėje nesutriko, vyksta įprastine tvarka. Detalų epidemiologinį tyrimą apie užsikrėtusį asmenį iš Jurbarko atlieka Jurbarko NVSC“, – rašė D. Kaminskas.

Kiek anksčiau antradienį žinute, jog koronavirusas nustatytas Viešvilės gyventojai, dirbančiai Tauragės ligoninėje, pranešė Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius. Apie įvykį pranešė ir Jurbarko rajono laikraštis „Šviesa“. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ką tik gavome pranešimą, kad Jurbarko rajono Viešvilės miestelio gyventojai, dirbančiai Tauragės ligoninėje, patvirtintas teigiamas koronaviruso testas. Nacionalinio sveikatos centro specialistai šiuo metu nustatinėja galimus kontaktus, ir netrukus į Viešvilę išvyksta UAB Jurbarko komunalininkas dezinfekavimą atliekanti komanda,“ teigia S. Mockevičius. 

Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas laikraščiui „Šviesa“ sakė, kad užsikrėtusioji yra vyresnio amžiaus moteris. Pasak vyro, ji dirbo tik Tauragėje, bet ne Viešvilės ambulatorijoje.

Informaciją „Tauragės žinioms“ patvirtino Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis. Pasak jo, moteris yra ligoninės Vidaus ligų skyriaus darbuotoja, tačiau pastarąsias kelias dienas, kai susirgo, ji nedirbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Patvirtinimas, kad ji serga, gautas šiandien, ėminys ištyrimui buvo paimtas Tauragės mobiliajame punkte sekmadienį, – sakė jis. – Susirgusi ji nedirbo, turėjo kontaktą tik su dviem slaugytojomis, dabar viena iš jų irgi nedirba, o kitai suplanuotas tyrimas artimiausiu metu, penktadienį. Numatytas ir kitų darbuotojų ištyrimas. Elgsimės pagal visas rekomendacijas.

Moteris, pasak jo, yra namuose, jaučiasi gerai, ji serga lengva infekcijos Covid-19 forma.  

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

REKLAMA

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

REKLAMA

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

REKLAMA

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų