REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl siaučiančio koronaviruso prasidėjusi savaitė amerikiečiams gresia būti sunkiausia, kokią jie tik prisimena, o Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas atsidūrė ligoninėje, nors pirminiai ženklai rodo gerėjančią padėtį kai kuriose labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiose Europos valstybėse.

Dėl siaučiančio koronaviruso prasidėjusi savaitė amerikiečiams gresia būti sunkiausia, kokią jie tik prisimena, o Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas atsidūrė ligoninėje, nors pirminiai ženklai rodo gerėjančią padėtį kai kuriose labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiose Europos valstybėse.

REKLAMA

Visame pasaulyje naujojo koronaviruso pandemija jau nusinešė daugiau nei 70 tūkst. gyvybių, 50 tūkstančių – Europoje. Pasaulyje toliau augant mirčių skaičiui, pasaulio ekonomika grimzta į, pasaulio lyderių teigimu, istorinę recesiją. 

Japonija paskelbė apie įvedamą nepaprastąją padėtį ir pasiūlė trilijono JAV dolerių ekonomikos skatinimo priemonių paketą. JAV sveikatos apsaugos vadovas šią savaitę laukiantį iššūkį palygino su Rugsėjo -11-ąja arba Perl Harboru. Prancūzija perspėjo dėl didžiausio ekonomikos nuosmukio po Antrojo pasaulinio karo.

Londone pirmadienį ministras pirmininkas  Borisas Johnsonas liko ligoninėje, kur pateko dėl nepraeinančių koronaviruso simptomų, tačiau premjero atstovas pranešė, kad 55 metų vyriausybės vadovas yra „geros nuotaikos“ ir toliau bus „stebimas“ ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Ministras pirmininkas patogiai praleido naktį Londono Šv. Tomo ligoninėje ir yra geros nuotaikos“, – pareiškė atstovas.

B. Johnsonui prieš 10 dienų buvo tyrimais nustatyta koronavirusinė infekcija. Nors premjeras buvo hospitalizuotas, būsto reikalų sekretorius Robertas Jenrickas patikino, kad B. Johnsonas tebevadovauja vyriausybei, šaliai kovojant su tebesitęsiančia koronaviruso krize.

REKLAMA

Europoje padėtis ne visur vienoda. Labiausiai koronaviruso epidemijos nusiaubtos šalys dabar jau praneša apie mažėjantį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių. Austrija ir Italija pradėjo svarstyti galimybę sušvelninti griežtas karantino priemones.

„Kritinė padėtis“

Naujasis koronavirusas jau pasiekė beveik visas mūsų pasaulio šalis, namuose įkalino beveik pusę planetos gyventojų ir milijardams sujaukė gyvenimus. 

Pirmadienį mirusiųjų nuo naujosios infekcijos skaičius pasaulyje išaugo iki 70 009, pranešė naujienų agentūra AFP.

Nuo gruodžio mėnesio, kai koronaviruso epidemija prasidėjo Kinijoje, oficialus užsikrėtusiųjų skaičius pasaulyje jau viršijo 1,2 milijono.

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug trys ketvirtadaliai mirčių nuo COVID-19  užregistruota Europoje, tačiau Jungtinėse Valstijose jau dabar fiksuota daugiau koronaviruso atvejų nei bet kurioje kitoje šalyje, o mirusiųjų skaičius auga.

„Kalbant atvirai, daugumai amerikiečių ši savaitė bus sunkiausia ir liūdniausia per jų gyvenimą“, – JAV vyriausiasis gydytojas Jerome'as Adamsas sakė televizijai „Fox News“.

„Tai bus mūsų Perl Harboro momentas, mūsų Rugsėjo 11-osios momentas – tik jis nebus lokalizuotas“, – pabrėžė J. Adamsas, ligoninėms susiduriant su didžiuliu pacientų antplūdžiu.

Japonijos premjeras Shinzo Abe pareiškė, kad šalies ligoninės susiduria su „kritine situacija“, ir jau nuo antradienio gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu stebime, kad infekcija greitai plinta, ypač tokiose miestuose kaip Tokijas ir Osaka“, – pažymėjo premjeras.

Tačiau po savaitgalio kai kuriose Europos valstybėse sužibo viltis, kad padėtis gerėja. Italijoje registruotas mirusiųjų skaičius buvo mažiausias per pastarąsias dvi savaites, o Prancūzijoje – mažiausias per savaitės laikotarpį. 

„Kreivė pradėjo leistis žemyn ir mirčių skaičius pradeda kristi“, – sakė Italijos nacionalinio sveikatos instituto vadovas Silvio Brusaferro. Jis pridūrė, kad kitas etapas galėtų būti griežtų mėnesį trukusių karantino priemonių laipsniškas atšaukimas.

Ispanijoje slaugytoja Empar Loren taip pat nurodė, kad „padėtis yra stabilesnė“. Pasak jos, „ligonių skaičius intensyvios terapijos skyriuose nebeauga, po truputį ligonius išrašome“.

REKLAMA

Stipriai koronaviruso nusiaubtoje Ispanijoje mirčių skaičius mažėjo jau ketvirtą dieną iš eilės, tačiau pirmadienį vis tiek buvo užregistruoti 637 mirties atvejai.

Humaniškumo pavyzdžiai

Madrido konferencijų centre įkurtoje lauko ligoninėje darbuotojai plojimais išlydi pacientus, kurie yra pakankamai stiprūs, kad galėtų vykti namo.

Sustojęs pasaulio ekonomikos augimas sukelia skaudžių pasekmių. Apžvalgininkai perspėja, kad, nepaisant precedento neturinčių ekonomikos skatinimo programų, darbo vietų neteks milijonai žmonių.

Vokietija paskelbė, kad vyriausybė garantuos paskolas smulkaus verslo įmonėms, bet Prancūzijoje nuotaikos niūresnės. Finansų ministras Bruno Le Maire perspėjo, kad Prancūzija šiais metais dėl koronaviruso krizės gali susidurti su giliausiu nuosmukiu nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

REKLAMA

Iranas, kurio ekonomika patiria dvigubą spaudimą dėl šalyje siaučiančios koronaviruso epidemijos ir JAV sankcijų, pranešė leisiantis atnaujinti „mažai pavojingą“ ekonominę veiklą, penktą dieną iš eilės mažėjant užsikrėtusiųjų skaičiui.

Tačiau kai kurių neturtingų šalių gyventojai jau piktinasi, kad įvesti apribojimai ir įvestos komendanto valandos griauna jų gyvenimus.

„Kaip galima likti namuose, neturint ką valgyti?“ – klausė motociklo taksi vairuotojas, dirbantis judrioje Angolos sostinėje Luandoje.

„Geriau jau mirti nuo šios ligos ar šūvio, nei mirti iš bado“, – pareiškė jis.

Tačiau nuotaiką kelia gražūs humaniškumo pavyzdžiai visame pasaulyje. Eiliniai žmonės daro viską, ką gali, kad padėtų priešakinėse linijose su liga kovojantiems medikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieno Barselonos restorano šefai ruošia mėsainius ir juos tiekia ligoninėse dirbantiems gydytojams ir slaugytojams.

„Kai atveži maisto ir pamatai, kad jie laimingi, mus tai padaro laimingus ir stipresnius“, – sakė maisto išvežiotojas Danielis Vallsas.

Italijos pietiniame Neapolio mieste vienas gatvės menininkas iš savo balkono nuleido „solidarumo maisto krepšį“.

„Jeigu galite, įdėkite į jį ko nors. Jeigu negalite, pasiimkite ko nors iš jo“, – ragino jis.

„Mes pradėjome įdėdami po gabalėlį duonos, maišelį makaronų ar skardinę luptų pomidorų“, – pasakojo anglų kalbos mokytoja Teresa Cardo, taip pat nuleidusi tokį krepšį.

„O po dviejų valandų krepšys buvo visiškai pilnas“, – kalbėjo T. Cardo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų