REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas savivaldybėms pasirūpinti visų iš užsienio grįžusių tautiečių priverstiniu karantinavimu dar jo įsigaliojimo išvakarėse sukėlė daug aistrų – merai piktinosi įgyvendinimo skuba ir nespėtais suderinti veiksmais. Antradienį ryte Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius išdėstė, kaip mieste bus įgyvendinami numatyti reikalavimai. 

Naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas savivaldybėms pasirūpinti visų iš užsienio grįžusių tautiečių priverstiniu karantinavimu dar jo įsigaliojimo išvakarėse sukėlė daug aistrų – merai piktinosi įgyvendinimo skuba ir nespėtais suderinti veiksmais. Antradienį ryte Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius išdėstė, kaip mieste bus įgyvendinami numatyti reikalavimai. 

REKLAMA

„Apie visus sergančius (ar kuriems bus nustatytas virusas) ir apie grįžtančius dabar į Vilnių. Kaip elgsimės su vienais ir su kitais?

Pirmiausia – ką darysime su unikaliu Sveikatos ministro sprendimu, kad visi, kuriems nustatytas COVID-19, privalomai turi būti izoliuojami savivaldybės paskirtose ir apskrities vyriausiojo epidemiologo patikrintose patalpose. Net jei simptomų nėra ir žmogus gali saugiai sirgti namuose, ir neeikvoti jokių išteklių, kurie labai reikalingi rūpinantis rimčiau sergančiais ar kitose srityse?

Ką tik premjeras informavo, kad netrukus tikslins ir pateiks šio sprendimo išaiškinimus. Ačiū! O kol kas neskubėsim iš namų traukti tuos, kuriems jau paskirtas karantinas namuose. Jei niekas nepasikeis – deja, bet teks vykdyti šiuos nurodymus, net jei jie nelogiški.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl grįžtančių į Lietuvą – daug neaiškumų visiems, ir grįžtantiems, ir oro uosto personalui, ir kitų rajonų merams, kurie jau kreipiasi pagalbos. Ką daro Vilnius? Visų pirma, visiems viešbučiai paruošti. Nuvešime žmones ten ir užtikrinsime saugų bei kiek įmanoma patogų buvimą, kol nenumatyta kitaip. Tikiuosi, bus leista žmonėms, šeimoms bent jau vykti savo automobiliu, jei jis, tarkime, oro uosto aikštelėje paliktas laukia. Dalis, beje, norėtų grįžti į savo namus, kurie yra net ne Vilniuje. Jautriai spręsime tai, net jei ministro sprendimas labai tiesmukiškas.

REKLAMA

Antra, šiandien ypatingai aktyviai dirbsime, kad dar šįvakar turėtume technologines priemones, kurių taikymas leistų įsitikinti, ar žmonės, kuriems paskirtas karantinas (nebūtinai parvykę ar sergantys, o ir visi kiti), šio karantino laikosi. Tikiuosi, šias priemones kaip pakaitalą viešbučiams, bus leista taikyti.

Trečia, dėl žmonių, kurie akivaizdžiai saugiai gali karantinuotis namuose, iš karto kreipsimės, kaip ministro sprendime nurodyta, į apskrities epidemiologą, kad patvirtintų patalpų tinkamumą karantinavimui (būtent tokią procedūrą numato ministro sprendimas). Neįsivaizduoju, kaip tas apskrities epidemiologas, kas jis bebūtų, tai gali įgyvendinti, tačiau jau čia ministras kaip sprendimo autorius gal pasakys", – socialiniame tinkle rašė R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti.Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų