REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Saulius Skvernelis (Fotobankas)

Lietuvai kovojant su koronaviruso protrūkiu, valstybės vadovai taip pat suka galva, kaip tinkamai užtikrinti tiek žmonių, tiek medikų saugumą. Visgi, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pripažįsta, kad Lietuvai gali trūkti taip reikalingų reagentų. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis ramina, esą būtinų priemonių netrukus bus.

117

Lietuvai kovojant su koronaviruso protrūkiu, valstybės vadovai taip pat suka galva, kaip tinkamai užtikrinti tiek žmonių, tiek medikų saugumą. Visgi, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pripažįsta, kad Lietuvai gali trūkti taip reikalingų reagentų. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis ramina, esą būtinų priemonių netrukus bus.

REKLAMA

Penktadienį vakare premjeras S. Skvernelis išsakė, kokia yra situacija šiuo metu:

„Ši savaitė tikrai nebuvo iš lengvųjų, o ir ji dar tikrai nesibaigia. 

Darbai tęsiasi ir pagal šiai dienai sudarytas sutartis, daugiau nei 30 tūkstančių reagentų, skirtų koronaviruso infekcijai nustatyti, ateinančią savaitę turi pasiekti Lietuvą. Toliau jie bus paskirstyti ir regionuose - taip galėsime atlikti kur kas daugiau testų, nei iki šiol. 

Žinoma, situacija tiekimo grandinėse visame pasaulyje netenkina, patirtis rodo, kad galimi ir vėlavimai, bet padarysime viską, kad to nenutiktų. Kuo sklandesnis reagentų tiekimo užtikrinimas yra aiškus prioritetas. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiandienai bendromis pastangomis yra užsakyta beveik 200 tūkstančių reagentų. 

Užsakėme ir papildomą siuntą greitųjų testų. 

Laukiame atgabenant beveik 2 milijonus respiratorių, beveik 6 milijonus vienkartinių kaukių ir kitų būtinųjų apsaugos priemonių. 

REKLAMA

Mūsų medikai tinkama apsauga – mūsų kovos su virusu būtinoji sąlyga. Jie bus apsaugoti. 

Natūralu, kad rezervo atsargos senka, tačiau naujos siuntos Lietuvą pasieks laiku. Labai aiškiai įpareigojau visas ministerijas dirbti kartu, kad logistika veiktų taip, kaip turi veikti. 

Mums visiems tai yra naujas milžiniškas iššūkis. Tokiu režimu valstybė dirba pirmąkart, todėl natūralu, kad ne viskas sklandu, o ir klaidų ne visada pavyksta išvengti.

Ypatingai svarbu, kad į pagalbą valstybės institucijoms įsijungia vis daugiau verslo įmonių ir visuomeninių iniciatyvų. AČIŪ Jums. Taip pat dėkoju savivaldybėms, kurios kantriai dirba ir operatyviai sprendžia gyventojams būtinus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra egzaminas, kurį visi privalome išlaikyti“, – rašė premjeras S. Skvernelis.

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai, kuriuose pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

REKLAMA

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti.Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų