REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį visoje Lietuvoje dviem savaitėms įvestas karantinas. BNS pateikia svarbiausius nurodymus  ir rekomendacijas.

Pirmadienį visoje Lietuvoje dviem savaitėms įvestas karantinas. BNS pateikia svarbiausius nurodymus  ir rekomendacijas.

REKLAMA

NURODYMAI

* Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Iki trečiadienio 23.59 val. paliekama galimybė užsienio valstybių piliečiams kirsti Lietuvos teritoriją tranzitu. Ribojimai netaikomi prekių judėjimui.

* Draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, nebent jie gyvena ar dirba užsienyje. Išskirtiniais atvejais leidimą išvykti galima gauti ir iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens. Šalies teritorijoje judėjimas neribojamas.

* Sienos kirtimas apribojamas iki aštuonių pasienio punktų, Sieną kirsti galima ir per oro uostus, valstybinį jūrų uostą.

REKLAMA
REKLAMA

* Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma izoliuotis dviem savaitėms.

* Dviem savaitėms privalomai stabdoma visų šalies švietimo ir ugdymo įstaigų veikla, išskyrus darželius medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų vaikams. Paskelbtos moksleivių atostogos, rengiamasi ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu.

REKLAMA

* Draudžiama prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus. Vaistinės privalo vengti tiesioginio asmenų kontakto. 

* Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.

* Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

* Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.

* Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.

* Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas.

* Draudžiami užsiėmimai vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

REKLAMA
REKLAMA

* Draudžiama lankyti pacientus ligoninėse, išskyrus mažamečius su gydytojo leidimu, socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Draudžiamas kalinių lankymas

* Privaloma atidėti planines operacijas, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, konsultacijas ir kitas nebūtinas procedūras gydymo įstaigose, įskaitant skiepus, odontologijos paslaugas.  

* Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų,  kazino ir lošimo automatų salonų veikla.

* Ribojamas tarpmiestinio transporto keleivių srautas, paliekant bent metro atstumą tarp keleivių, priemonės privalomai dezinfekuojamos. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų viešajam transportui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

* Valstybės sektoriui privaloma užtikrinti būtinas neatidėliotinas funkcijas, atsisakant nebūtinų paslaugų. Tai rekomenduojama ir privačiam sektoriui.

 * Viešbučių ir kitos patalpos gali būti naudojamos asmenų izoliavimui, pagal savivaldybių ir paslaugų teikėjų susitarimą.

* Sveikatos priežiūros specialistai, medikai rezidentai gali būti pasitelkiami darbui nepaisant jų pavaldumo.

REKOMENDACIJOS 

* Rekomenduojama tiek viešajam, tiek privačiam sektoriams darbą organizuoti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma.

* Rekomenduojama atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

* Rekomenduojama visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, taip vengiant viešų susibūrimų.

REKLAMA

Karantino pabaiga – vidurnaktis iš kovo 29-osios į kovo 30-ąją. 

Naujienų portalas primena, kad sekmadienį ryte pranešta apie dar tris užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio. Taigi visi iki šiol infekcijos atvejai – įvežtiniai.

Patikslinama, kad vienas žmogus izoliuotas ir gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, du – Vilniuje, Santaros klinikose. Visiems jiems teikiama reikalinga pagalba. Dėl šių naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Iš viso Lietuvoje patvirtinti 12 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šeštadienį vėlai paaiškėjo, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomas neseniai iš Olandijos grįžęs 31 metų panevėžietis.

REKLAMA

Apie du atvejus pranešta šeštadienį: jaunas studentas, kovo 10 d. parskridęs iš Danijos į Lietuvą, o iš Vilniaus jau keliavęs autobusu į Kretingą, kitas susirgimas užfiksuotas Vilniuje – virusu užsikrėtė iš Italijos grįžęs vyras. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose. Trys nauji koronaviruso atvejai užfiksuoti penktadienį (Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje). Kovo 10 d. pranešta apie koronavirusu užsikrėtusią kauniečių šeimą. Vasario 28 d. nustatytas pirmas koronaviruso atvejis šiaulietei, kuri šiuo metu jau pasveiko ir yra išleista namo.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komentaras apie šeštadienį nustatytus koronaviruso atvejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį priimtas sprendimas visoje šalyje skelbti karantiną, dėl kurio daugybė įprastų paslaugų bus nebeprieinamos.

Penktadienį siekiant kuo greičiau reaguoti į besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) situaciją pasaulyje, Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo (VESOC) sprendimu, į Lietuvoje naudojamą paveiktų teritorijų sąrašą įtraukiamos dar aštuonios šalys: Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija ir Egiptas. Iki tol rizikingomis buvo paskelbta dešimt šalių: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir Italija. 

Pasaulyje registruota daugiau nei 145 tūkst. susirgimų COVID-19, 5,5 tūkst. žmonių mirė, beveik 72 tūkst. pasveiko.

REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į rizikos šalis, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA

Taip pat informuojama, kad atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos. Papildomos sąlyga, jog galimai sergančiu žmogus laikomas ir tada, kai jam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (staiga prasideda karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam reikalinga hospitalizacija, tačiau nenustatoma šių simptomų priežastis. Paprastai tariant, atmetamos visos kitos galimos diagnozės, visi kiti galimi susirgimai.

Tie, kurie lankėsi nurodytose šalyse, prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų, nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje.

Taip pat patariama stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Įvesta karštoji Koronos linija

Kovo 13 d. šalyje įvestas naujas trumpasis numeris dėl koronaviruso – 1808. Skambinti juo galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Naujuoju trumpuoju numeriu gyventojai raginami skambinti pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Linijos specialistai patars saviizoliacijos, koronaviruso prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su greitąja pagalba.

REKLAMA

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų