REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
99
Povilas Poderskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Vilniaus miesto savivaldybės ruošiasi karantinui Lietuvoje ir planuoja kreiptis į verslininkus, prašydami padėti ir suteikti nekilnojamąjį turtą, kuriame gali apsistoti izoliuojami asmenys.

99

Vilniaus miesto savivaldybės ruošiasi karantinui Lietuvoje ir planuoja kreiptis į verslininkus, prašydami padėti ir suteikti nekilnojamąjį turtą, kuriame gali apsistoti izoliuojami asmenys.

REKLAMA

Sekmadienį apie Vilniuje planuojamas priemones kalbėjo administracijos vadovas Povilas Poderskis. Sostinėje vilniečių laukia pokyčiai ne tik dėl darbo, apsipirkimo, bet ir dėl sveikatos paslaugų, viešojo transporto.

Vis tik tie sektoriai, kur dirbama be socialinio kontakto, pavyzdžiui, ekskavatorininkui kasant griovį, ar būtinosios, pavyzdžiui, degalinių, Vilniuje ir toliau galės dirbti.

„Šiandien planuojame kreiptis į verslą pranešimu, kuriuo raginsime įmones pateikti savo galimybes apie tai, ką jos gali suteikti Vilniaus miestiečiams ir tiems, kuriuos mums reikės karantinuoti, ar tiems, kurie turės būti saviizoliacijoje. Mums reikės ir maitinimo paslaugų“, – kalbėjo P. Poderskis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, bus raginama verslą susiregistruoti, kad savivaldybė esant reikalui iš verslo reikiamas paslaugas galėtų nusipirkti.

„Savivaldybė šiuo metu turi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus turi daryti karantinavimą, kai žmonės neturi kitų galimybių save izoliuoti. Savo nekilnojamame turte esame izoliavę 2 žmones“, – kalbėjo P. Poderskis.

REKLAMA

Ruošiasi karantinuoti

Savivaldybės yra įpareigotos ruoštis karantinuoti žmones, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju.

„Mes truputį nuogastaujame dėl pačios rekomendacijos formos, kai turime karantinuoti žmones, kurie buvo kontakte. Tai įsivaizduokite, mes karantinuojame duokite, mes karantinuojame į vieną vietą 20 žmonių, kurie buvo kontakte, o vienas iš tikrųjų yra sergantis, tai mes turime 20 sergančių. Tai mums truputį kelia nerimą“

Tačiau jis patikino, kad pirmadienį Vilniaus savivaldybė turės 200 vietų, kur galės žmones karantinuoti savivaldybės patalpose, kurie kitaip izoliuotis negali.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu namuose izoliuotis nepavyksta, žmogus neturi namų, pavyzdžiui, buvo studentas, kurio į bendrabutį nebeįleido, tai mes jį karantinavome pas save“, – dėstė P. Poderskis.

Visgi, jis pripažino, kad jei kiltų protrūkis, 200 vietų neužteks ir planuojama kreiptis dėl papildomos pagalbos į verslą.

„Mums būtų geriausia turėti kažkokį viešbutį ir jį visą panaudoti, jame tuo pačiu būtu teikiamos ir maitinimo paslaugos. Bandome surinkti bendras miesto galimybes ir kainas, o poreikiui augant naudosime galimybes, – teigė P. Poderskis. – Mes kreipsimės į visus, nes mums nėra didelio skirtumo, ar tai yra viešbutis, ar apartamentai, ar sodo namelis ar kažkas, kreipsimės į verslą plačiąja prasme ir už tai esame pasiryžę susimokėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje taip pat planuojama organizuoti vaikų priežiūros paslaugas medikams, kurių darbas šiuo metu yra būtinas, taip pat ir kitų tarnybų darbuotojams, jei to reikės.

Uždaromos parduotuvės, sienos užsieniečiams

Vyriausybė šeštadienį nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą. 

„Lietuvos Vyriausybė (...) nusprendžia paskelbti visoje Lietuvos Respublikoje karantiną“, – posėdyje paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Įvedus karantiną, į Lietuvą bus draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių, bus uždarytos dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves.

Draudimai neapims prekių judėjimo.

Vyriausybė rekomenduoja atšaukti religines apeigas

Vyriausybė šeštadienį paskelbė rekomendaciją Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms „neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų“.

REKLAMA

Tokia nuostata įtraukta į Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatomi nauji ribojimai, siekiant pristabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Lietuvos piliečiams draudžiama vykti į 18 ypatingos rizikos šalių

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo šeštadienio Lietuvos piliečiams draudžiama vykti į 18 ypatingos rizikos šalių, pranešė Vyriausybė.

Tai – Kinija, Honkongo specialusis administracinis regionas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas.  

Šis draudimas reiškia, kad nei lėktuvais, nei sausumos, nei jūrų keliais į sąraše esančias šalis išvykti nebus galima. Visi, į Lietuvą  iš šių šalių atvykusieji turi izoliuotis namuose.

REKLAMA

Apie šias priemones paskelbė Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos. 

Į bet kokias kitas užsienio šalis Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti.

„Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją ir tai, kad valstybės pradeda riboti asmenų judėjimą, piliečiams rekomenduojama nutraukti neatidėliotinas keliones, o, esantiems užsienio šalyse, ieškoti galimybių grįžti į Lietuvą per judėjimo ribojimų netaikančias valstybes“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos. 

Kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galima pasitikrinti  https://keliauk.urm.lt  puslapyje.

Skvernelis: Seimas, priėmęs būtinus įstatymus, gali stabdyti darbą

Seimas, antradienį priėmęs būtinas Vyriausybės teikiamas įstatymų pataisas dėl kovoje su koronavirusu taikomų griežtų priemonių, gali laikinai stabdyti darbą, sako premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Seime antradienį teiksime konkrečius įstatymų projektus, kuriuos skubiai reikia priimti. Ir jeigu jie bus priimti, manau, kad Seimo posėdžiai taip pat kuriam laikui pasibaigs“, – šeštadienį teigė ministras pirmininkas.

Jis teigia, kad Vyriausybės rekomendacijos riboti viešus renginius neapima Seimo posėdžių ar, pavyzdžiui, privačių įstaigų veiklos, todėl posėdis antradienį ir vyks. Be to, jo teigimu, Seimas privalo užtikrinti įstatymų leidybą.

„Matote, Seimas nėra masinis renginys ar pasilinksminimo vieta – Seimas privalo susirinkti. Mes taip pat nepasakome, kad ministerijos, įstaigos, ar privatūs ofisai, kur yra žmonės, kad jie neitų į darbą, ar ten penkiasdešimt, ar šimtas žmonių“, – tvirtino S. Skvernelis.

REKLAMA

Lietuvoje nustatyti aštuoni koronaviruso atvejai. 

Premjeras ragina gyventojus nepasiduoti panikai šturmuojant maisto parduotuves

Vyriausybei ruošiantis Lietuvoje įvesti karantiną, premjeras Saulius Skvernelis ragina gyventojus nepasiduoti panikai ir neapgulti maisto parduotuvių.

S. Skvernelis pabrėžia, kad Vyriausybė nesiims priemonių riboti maisto produktų įsigijimą, nes, pasak jo, prekybininkai patikino, jog grėsmės dėl produktų trūkumo šalyje nėra.

„Ribojimai dėl prekybos, maisto įsigijimo nėra taikomi ir tikrai nereikėtų pasiduoti norui, panikai daugiau nusipirkti, užsipirkti. Tikrai turime patikinimą, žinome, kad produktų nepritrūks, nebent pirksime neadekvačiais kiekiais – tada tiekimai gali būti sutrikę“, – Vyriausybėje šeštadienį žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA

Premjeras taip pat sako, kad turgums ir kitoms maisto prekybos vietoms numatyti nurodymai imtis aukštesnių higienos standartų, pvz. naudoti vienkartines pirštines, dezinfekcijos priemones.

Papildoma kontrolė

Kaip jau pranešta, Lietuva atstato laikiną kontrolę prie vidinių Europos Sąjungos sienų. Sienų kontrolė atstatoma 10 dienų nuo šeštadienio 18 val.

Atnaujinus sienų kontrolę į Lietuvą draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tuos, kurie turi oficialius leidimus dirbti. Lietuviams bus leidžiama sugrįžti, jie raginami tai padaryti kuo greičiau. Visiems asmenims, grįžusiems iš paveiktų teritorijų, privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, visose šalies parduotuvėse ir prekybos centruose rekomenduojama riboti klientų srautus, išvengiant jų grūsčių. Tarp eilėse stovinčių pirkėjų turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu, parduotuvių darbuotojams turėtų būti sudaryta galimybė ne rečiau nei kas dvi valandas, o esant poreikiui – ir dažniau, plauti rankas po šiltu tekančiu vandeniu skystu muilu ar dezinfekuoti jas naudojant tam skirtas priemones.

Viešojo maitinimo įstaigoms rekomenduojama riboti klientų srautus taip, kad patalpose žmones skirtų ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

Kartu įstaigoms siūloma spręsti ir dėl paslaugų teikimo vengiant artimo kontakto, tai yra, kai maistas užsisakomas išsinešti ar pristatomas į namus ar darbo vietą.

Naktiniai klubai, barai ir kitos naktinio pasilinksminimo vietos nuo kovo 14 d. iki kovo 27 d., galės dirbti tik tuo atveju, jei ribos žmonių srautus, užtikrinant, kad patalpose tarp žmonių būtų ne mažesnis nei vieno metro atstumas. Jų darbo laikas ribojamas iki 22 val.

REKLAMA

Nuo pirmadienio stabdomas ugdymo procesas visuose darželiuose, mokyklose ir aukštosiose mokyklose. Taip pat atšaukiami renginiai.

Laikinai jokios grupinės procedūros ar grupiniai užsiėmimai SPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose negali būti organizuojami. Čia galės vykti tik individualios gydymo ar sveikatingumo mankštos, procedūros.

Taip pat tokias paslaugas teikiančios įstaigos įpareigotos užtikrinti tinkamą dažniausiai liečiamų paviršių (durų rankenų, turėklų, krepšelių, vežimėlių rankenų) valymą. Tai turėtų būti atliekama ne tik drėgnu būdu, bet ir naudojant specialias dezinfekcines medžiagas. Dezinfekcijai rekomenduojama naudoti 0,1 natrio hipochlorito tirpalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų