K.C. Riversas dukart prametė tritaškius, galėjusius išplėšti pergalę ir Kauno „Žalgiris“ (12-16) sugėrė skaudų niuksą Sankt Peterburge. Išvaistę solidžią persvarą Lietuvos čempionai pralaimėjo blogiausiai Eurolygos komandai, taip apkartindami Šarūno Jasikevičiaus gimtadienį.

Kauniečiai Rusijoje nusileido „Zenit“ (8-20) komandai po pratęsimo 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10),.

Rusai nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Žalgiris“ galingai pradėjo rungtynes ir vien per pirmą kėlinį pataikė 5/6 tritaškių, o antrame pirmavo 38:21.

Tačiau tada pralaimėjo atkarpą 3:19 ir leido „Zenit“ grįžti į rungtynes.

Ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo nepelnydamas taškų daugiau nei penkias minutes, pralaimėjo atkarpą 0:13 ir jau patys turėjo kapstytis iš 7 taškų deficito.

Prieš prasidedant paskutinei minutei komandas teskyrė du taškai.

„Zenit“ savo atakos metu triskart kartojo metimus, bet taip ir neužpuolė, o kitoje aikštės pusėje Thomas Walkupas išprovokavo pražangą ir likus žaisti 16 sekundžių išlygino rezultatą taikliais baudų metimais.

„Zenit“ klydo ir „Žalgiriui“ paliko 12 sek. Po minutės pertraukėlės K.C. Riverso tritaškis nepasiekė tikslo ir ekipos turėjo žaisti pratęsimą.

Jį kauniečiai pradėjo 5:0, bet likus kiek daugiau nei minutei jau atsiliko 73:74.

L. Lekavičius likus žaisti 2.8 sek. prasižengė prieš A. Albicy, o šis sumetė abu metimus, taip išvesdamas „Zenit“ į priekį 76:75.

Po minutės pertraukėlės K.C. Riversas prametė tritaškį ir „Žalgirio“ trijų iš eilės pergalių serija nutrūko Sankt Peterburge.

„Žalgiris“ rungtynes baigė pataikęs 8/23 tritaškių, kai penki iš jų krito per pirmas dešimt žaidimo minučių.

Negelbėjo ir Jocko Landale’o karjeros rungtynės. Australas pelnė 27 taškus (8/9 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

Karjeros rekordą pasiekė ir Thomas Walkupas, atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų. Likusi komanda jų sukrapštė 10.

„Zenit“ pirmas rungtynes Kaune taip pat laimėjo po pratęsimo.

„Žalgiris“: J. Landale’as 27, K.C. Riversas 14 (4/7 trit.), Z. LeDay 11, Th. Walkupas 6 (11 rez. perd.), E. Ulanovas 4, A. Milaknis 3, L. Lekavičius, N. Hayesas, M. Gebenas, R. Jokubaitis ir P. Jankūnas (9 atk. kam.) po 2.

„Zenit“: A. Albicy 19, C, Iversonas 14, G. Ayonas 10.