Vilniaus „Ryto“ (3-3) krepšininkai pergale baigė pasirodymą Europos taurės turnyre. Paskutinėse „Top 16“ etapo G rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie 83:75 (20:12, 23:15, 24:23, 16:25) nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ (2-4).

Dar prieš šį susitikimą „Rytas“ neturėjo vilčių žengti į ketvirtfinalį, po pralaimėjimo jų neteko ir Turkijos klubo atstovai.

Matyt tai atbaidė daugelį žmonių – „Siemens“ arenoje rungtynes stebėjo 2380 žmonių.

Vilniečiai šiame susitikime vertėsi vos dešimties žaidėjų rotacija, nes dėl traumų klubui negali padėti Martynas Echodas, Ąžuolas Tubelis ir Pako Cruzas.

Nepaisant to, „Rytas“ jau nuo pirmų minučių įrodinėjo pranašumą prieš varžovus – po pirmo kėlinio turėjo aštuonių taškų pranašumą, o antro kėlinio pradžioje Karolis Giedraitis skirtumą pirmą kartą pavertė dviženkliu.

Per pirmas 15 žaidimo minučių turkams taškus rinko tik du žaidėjai – A. Harrisonas ir Z. Auguste’as.

Vien per pirmą mačo pusę svečiai suklydo 10 kartų ir atsiliko 27:43.

13:2 trečiame ketvirtyje spurtavęs „Rytas“ pabėgo net 65:39. Varžovai ketvirto kėlinio viduryje dar buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio, bet šeimininkai sėkmingiau finišavo ir šventė pergalę.

Vilniečių gretose pasižymėjo visi dešimt aikštėje pasirodę krepšininkai.

„Rytas“: D. Bičkauskis, E. Kairys ir T. Holloway po 13, A. Butkevičius 12, C. Bairstow 9, D. Sirvydis 8, M. Girdžiūnas, E. Bendžius ir M. Blaževičius po 4, K. Giedraitis 3.

„Galatasaray“: Z. Auguste’as 22, A. Harrisonas 18, Y. Arslanas 14.