REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma koronavirusu užsikrėtusi moteris dar negali būti išleista namo – išsiųstas pakartotas mėginys yra teigiamas.

Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma koronavirusu užsikrėtusi moteris dar negali būti išleista namo – išsiųstas pakartotas mėginys yra teigiamas.

REKLAMA

Apie tai „Facebook“ paskyroje informavo premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.  

„Buvo tirti 7 ėminiai dėl COVID-19. Dėl 6 atsakymai neigiami, t.y. naujų atvejų nenustatyta. Tuo tarpu pakartotas Šiaulių ėminys – teigiamas. Vadinasi, ši pacientė dar turės praleisti šiek tiek laiko gydymo įstaigoje. Ji galės būti išleista tik tada, kai 2 kartus per 24 val. atlikti tyrimai bus neigiami", – plačiau paaiškino sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Dar prieš kelias valandas ligoninės vadovas Remigijus Mažeika žurnalistams kalbėjo, kad moteris jaučiasi gerai.

Ligoninės vadovo teigimu, moteris, natūralu, tikrai jau nori išvykti į namus, tačiau tą bus galima padaryti tik sulaukus dviejų neigiamų mėginių rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien pacientė jaučiasi gerai kaip ir mes visi, jau gydomas nėra taikomas. Šiuo metu dar ligoninėje yra stebimi trys pacientai, kurie nėra susiję su šia išvyka į Veroną, bet jie buvo išvykę į kitas užsienio šalis ir minėjo, kad galėjo turėti kontaktą su infekuotais žmonėmis. Tad siekdami apsaugoti savo personalą, mes juos izoliavome infekciniame skyriuje, yra paimta atlikti tyrimus. Jie yra stebimi nuo savaitgalio“, – pasakojo R. Mažeika.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad nuo penktadienio išsiųsta patikrinti 20 mėginių.

R. Mažeika kartu ramino, kad šiandien pradėta normali darbo savaitė. 

„Susitikome su greitosios pagalbos medicinos, Šiaulių miesto visuomenės sveikatos centro vadovybe, aptarėme situaciją. Mums labai svarbu ištransliuoti žinutę, kad tie, kurie yra „kontaktiniai asmenys“, kurie grįžo iš endeminių zonų ar turėjo kontaktą su sergančiu, bet neturi nusiskundimų, izoliuotų save dviem savaitėms. Tai yra prioritetas. O kreiptųsi į greitąją pagalbą tik atsiradus tam tikriems simptomams“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso:

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų