„Lietkabelis“ be didesnio vargo keliauja į KMT pusfinalį

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) paaiškėjo trečiasis finalo ketverto dalyvis. Atsakomajame ketvirtfinalio mače Panevėžio „Lietkabelis“ namie 97:85 (26:25, 34:19, 10:19, 27:20) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo devyniais taškais paeiliui, o svečiai „atsidarė“ tik po Gedimino Petrausko minutės pertraukėlės, kai tritaškį įmetė Miha Lapornikas (3:9). „Pieno žvaigždės“ rungtynėse laikėsi tritaškiais, o paskutiniuosius kėlinio taškus pelnė Johnas Gillonas – 25:26.

Varžovų klaidomis pasinaudojęs „Lietkabelis“ ėmė tolti, o po dviejų Margirio Normanto tritaškių atsiplėšė net 11 taškų (44:33). Netrukus praraja tarp klubų atsivėrė dar giliau – 52:37. Skirtumas buvo pasiekęs ir 18 taškų (58:40), o paskutiniuosius kėlinio taškus pelnė Gilvydas Biruta – 60:44.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelio“ puolimas pagaliau buvo pristabdytas, o po M.Normanto techninės pražangos svečiai priartėjo 61:68. Paskutinėje „Pieno žvaigždžių“ atakoje Trevoras Thompsonas pasižymėjo dėjimu – 65:70.

Ketvirtajame kėlinyje nesportinėmis pražangomis buvo stabdyti Paulius Petrilevičius ir iš toli atakavęs Željko Šakičius, tačiau tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ tik sutvirtino savo padėtį bei likus žaisti dvi minutes pirmavo 91:80.

Panevėžiečiai savo arenoje apgynė šešių taškų pranašumą, kurį susikrovė pirmajame mače (78:72). „Lietkabelis“ tiesiausiu keliu pateko į savaitgalį Klaipėdoje vyksiantį KMT finalo ketvertą.

Vieną geriausių sezono mačų sužaidė Margiris Normantas, per 21 minutę pelnęs 16 taškų (2/6 dvitaškių, 4/5 tritaškių), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo bei surinko 24 naudingumo balus

Panevėžio klubas šiame mače dominavo po krepšiais. Kovą dėl kamuolių šeimininkai laimėjo 40:25, o baudos aikštelėje pelnė net 46 taškus.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Margiris Normantas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Martynas Sajus ir Paulius Valinskas (8 rez. perd., 2/7 tritaškių) po 14, Rihardas Kuksikas 10.

Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 24 (5/10 tritaškių), Paulius Petrilevičius 16, Michaelas Bruesewitzas 13 (10 atk. kam.), Arvydas Šikšnius 9 (6 rez. perd.).