Ketvirtadienį Melburne (Australija) paaiškėjo prestižinio „Australian Open“ moterų teniso turnyro finalo dalybės.

Pusfinalyje ispanė Garbine Muguruza (WTA-32) per 2 val. 7 min. 7:6 (10:8), 7:5 nugalėjo buvusią pirmą pasaulio raketę rumunę Simoną Halep (WTA-3) ir pirmą kartą karjeroje pateko į „Australian Open“ finalą.

G.Muguruza per savo karjerą yra triumfavusi dvejose „Didžiojo kirčio“ serijos turnyruose – 2016 m. „Roland Garros“ ir tų pačių metų Vimbldone, tačiau vėliau jos žaidimas kiek suprastėjo.

Antrame sete G.Muguruza pralaimėjo dvi savo padavimų serijas ir atsiliko 3:5, tačiau tada laimėjo keturis geimus iš eilės ir galiausiai šventė pergalę.

„Šitaip pralaimėti yra dar sunkiau. Dabar man skauda, tačiau turiu su tuo susitaikyti. Gyvenimas tęsiasi“, - po pralaimėjimo sakė S.Halep.

Kitame pusfinalyje buvo užfiksuotas netikėtas rezultatas: amerikietė Sofia Kenin (WTA-15) per 1 val. 48 min. 7:6 (8:6), 7:5 palaužė pirmą pasaulio raketę australę Ashleigh Barty ir taip pat pirmą kartą pateko į „Australian Open“ finalą.

S.Kenin tai buvo tik antroji pergalė prieš A.Barty per šešis tarpusavio mačus.

Bendras „Australian Open“ prizų fondas šiemet rekordinis – 71 mln. Australijos dolerių (43,94 mln. eurų). Vienetų varžybų nugalėtojai susižers po 4,12 mln. Australijos dolerių (po 2,55 mln. eurų).