Penktoji Dakaro diena: finišą jau pasiekęs Vanagas bendroje įskaitoje įsiveržė į dešimtuką

finišuoja ir kiti lietuviai

Ketvirtadienį Saudo Arabijoje tęsiasi 42-asis Dakaro ralis. Penktajame etape sportininkai turėjo įveikti 564 km, iš kurių 353 km sudarė greičio ruožas. Tai – antras trumpiausias greičio ruožas šių metų Dakare.

Greičiausias automobilių klasėje buvo ispanas Carlosas Sainzas su „Mini“ (3:52:01), kuris 2 min. 46 sek. aplenkė katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“) bei 6 min. 11 sek. prancūzą Stephane'ą Peterhanselį.

Greičiausias tarp lietuvių vėl buvo Benediktas Vanagas („Toyota“). Jis finiše – 17-as (4:24:51, +00:32:50).

Vaidotas Žala tarp trečiojo ir ketvirtojo tarpinių finišų prarado beveik 2 valandas ir kol kas joks kitas Lietuvos automobilių įskaitos ekipažas nėra pasiekęs finišo.

Finišavo ir A. Juknevičiaus bei D. Vaičiulio ekipažas, užfiksuojamas 23-oje vietoje. Nuo lyderio C. Sainzo jie atsiliko 53:49 min., nuo B. Vanago – 20:59 min.

C. Sainzas (15:12:12) išliko bendros įskaitos lyderiu ir prieš N.Al-Attiyah išlaikė panašią persvarą, kokią turėjo ir po ketvirtojo greičio ruožo – 3 min. (prieš tai 3 min. 3 sek.) o S.Peterhanselis atitolo iki 17 min. 53 sek.

B. Vanagas, atsiliekantis 2 val. 8 min. 9 sek., bendroje įskaitoje iš 11-os vietos pakilo į 10-ą.

Motociklų klasės etapą laimėjo šeštas startavęs australas Toby Price'as (KTM, 3 val. 57 min. 33 sek.), antras liko iš 14 pozicijos pajudėjęs čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +00:01:12), o trečias – 13-as startavęs amerikietis Andrew Shortas („Husqvarna“, +00:02:31).

Lietuvis Arūnas Gelažninkas finišavo 37-oje pozicijoje (+00:52:03).

Iš pirmosios pozicijos startavęs čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo liko 11-as (+00:14:57), o puikų šuolį į viršų atliko austras Matthiasas Walkneris, kuris startavo iš 27 pozicijos ir finišavo 5-as (+00:06:54).

Bendroje įskaitoje pirmą vietą išsaugojo amerikietis Ricky Brabecas („Honda“, 19 val. 7 min. 19 sek.), o Keviną Benavidesą (+00:11:32) aplenkęs T.Price'as (+00:09:06) yra antras.

A. Gelažninkas rikiuojasi 32-oje vietoje ir nuo lyderio R.Brabeco atsilieka 3 val. 31 min. 36 sek.