0
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus „Ryto“ (0-1) krepšininkai skaudžiu pralaimėjimu pradėjo Europos taurės „Top 16“ etapo kovas. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie 86:91 (23:20, 16:16, 22:28, 25:27) nusileido Kazanės UNIKS (1-0) ekipai.

Ketvirto kėlinio viduryje „Rytas“ dar turėjo keturių taškų pranašumą, bet dviejų minučių atkarpą pralaimėjo 0:10 ir paleido iniciatyvą iš rankų.

Antroje rungtynių pusėje Vilniaus klubas visiškai subyrėjo gynyboje prieš individualius varžovų gynėjų veiksmus ir į savo krepšį praleido net 52 taškus.

UNIKS į „Ryto“ krepšį įskraidino 11/25 tritaškių, kai vilnieičiai iš 24 bandymų tiksliai atakavo tik 7 kartus.

Errickas McCollumas, Jamaras Smithas ir Raymaras Morganas vien trise vilniečiams atseikėjo 52 taškus.

Itin blankias rungtynes sužaidė vienas „Ryto“ lyderių Pako Cruzas, pasižymėjęs 7 taškais (2/9 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), keturiomis klaidomis ir -6 naudingumo balais.

„Rytas“ kovą dėl kamuolių laimėjo net 36:21.

Netaikliais šūviais rungtynes pradėję vilniečiai greitai atsiliko dviženkliu skirtumu 4:14, bet taip pat greitai ne tik sugrįžo į rungtynes, bet ir perėmė jų kontrolę.

Tuščius šovinius iššaudęs Eimantas Bendžius surinko 11 taškų, o penkis iš eilės pridėjęs Mindaugas Girdžiūnas dar iki kėlinio pabaigos išvedė „Rytą“ į priekį.

Antrame kėlinyje spurtavęs „Rytas“ buvo atitrūkęs 7 taškais, bet prastos atkarpos trečiame ketvirtyje vertė D. Adomaitį prašyti dviejų greitų minutės pertraukėliu. Praleidę 28 taškus „Ryto“ krepšininkai atsidūrė besivejančių vaidmenyje, bet ekipas skyrė tik trys taškai.

Tritaškiais praliupęs „Rytas“ ketvirto kėlinio viduryje susikrovė keturių taškų pranašumą 78:74, bet tada jau varžovai atsakė atkarpa 10:0 ir pergalės nebepaleido.

„Rytas“: M. Girdžiūnas ir E. Bendžius po 15, A. Butkevičius 13, T. Holloway 12, M. Echodas 9 (14 atk. kam.), P. Cruzas 7, E. Kairys 6, C. Bairstow 5, D. Sirvydis ir D. Bičkauskis po 2.

UNIKS: E. McCollumas 20, R. Morganas ir J. Smithas po 16, V. Lichodėjus 10.