Pirmadienį Saudo Arabijoje tęsėsi 42-asis Dakaro ralis, šioje šalyje jis rengiamas pirmą kartą istorijoje. Šiemet į Dakarą atvyko rekordinis Lietuvos ekipažų skaičius – net 6. Antrajame etape sportininkų laukė 393 km distancija, iš kurių 367 km sudarė greičio ruožas.

Organizatoriai žadėjo, kad ypač sunkus išbandymas lauks bandant naviguoti tarp daugybės skirtingų kelių. Motociklų ir keturračių vairuotojams tai buvo „super maratono“ etapo dalis. Elitiniai lenktynininkai po etapo galės remontuoti savo transporto priemones tik 10 min.

Etapą neoficialiais duomenimis laimėjo Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos. „Toyota“ pilotas finišavo per 3 val. 37 min. 20 sek. Jis 3 min. 57 sek. aplenkė argentinietį Orlando Terranovą („Mini“) ir 5 min. 42 sek. – Šeichą Khalidą al Qassimi („Peugeot“) iš Jungtinių Arabų Emyratų.

Benediktas Vanagas finišavo 8-as (+16:08), o Vaidotas Žala – 11-as (+19:23). Tiesa, B. Vanagas praleido paskutinį kelio „tašką“ ir gaus 20 baudos min. Baudos gresia ir kitiems pilotams, todėl galutinė rikiuotė veikiausiai paaiškės tik vakare.

Naujuoju bendros įskaitos lyderiu tapo O. Terranova – 7 val. 7 min. 36 sek. V. Žala jam pralaimi 8 min. 11 sek. ir nukrito į 5-ą vietą, tačiau vakare dar gali pakilti aukštyn. Abejojama, ar Nasseras Al-Attiyah ir Mathieu Serradori pasiekė šeštąjį tarpinį finišą. Jei jie gaus baudas, V. Žala pakils net į 3-ią poziciją. B. Vanagas bendroje įskaitoje klasifikuotas 11-as (+28:22), bet bauda jį nublokš bent keliomis vietomis žemyn.

Preliminariais duomenimis Antanas Juknevičius sugebėjo finišuoti 26-oje pozicijoje. Dakaro legenda nuo lyderio atsiliko 42 min. 23 sek.

Finišą pasiekė ir Dakaro debiutantas Edvinas Juškauskas, kuris nuo lyderio atsiliko 1 val. 0 min. 24 sek. ir šiame greičio ruože preliminariai užėmė 43-ią vietą.

Motociklų kategorijoje, antrame greičio ruože greičiausias buvo Rossas Branchas, kuris startavęs iš 14-os pozicijos greitai išsiveržė į priekį ir išlaikęs lyderio vietą finišavo per 3 val. 39 min. 10 sek.

Antras liko iš penktosios vietos startavęs britas Samas Sunderlandas (+00:01:24), o trečias – iš šeštosios pozicijos startavęs čilietis Pablo Quintanilla (+00:02:21).

Iš pirmosios vietos startavęs Toby Price‘as greitai susidūrė su problemomis ir finišavo 15-as (+00:12:13), o iš antrosios vietos startavęs Ricky Brabecas buvo 11-as (+00:08:45).

Lietuvis Arūnas Gelažninkas finišavo 42-as.