Nelauktą pralaimėjimą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Indianos „Pacers“ (22/14) ekipa, išvykoje 111:116 (26:43, 34:21, 35:32, 16:20) nusileidusi Atlantos „Hawks“ (8/28) krepšininkams.

„Pacers“ problemų prisidarė jau mačo pradžioje, kai varžovus paleido toli į priekį (38:16) ir turėjo paaukoti labai daug jėgų, kad sugrįžtų į rungtynes.

Vis dėlto Indianos klubui pavyko pavyti oponentus, prasidėjo žaidimas taškas į tašką, o likus žaisti puspenktos sekundės T.J.Warrenas baudos metimu sumažino skirtumą iki dviejų taškų (111:113). Trae‘us Youngas tada pataikė tik vieną baudos metimą, palikdamas svečiams šansą, tačiau ilgas Domanto Sabonio perdavimas atiteko į varžovų rankas ir tai palaidojo „Pacers“.

Lietuvis savęs kaltinti dėl pralaimėjimo negali, nes viso mačo metu tempė „Pacers“ į priekį.

Per 34 minutes D.Sabonis pelnė 25 taškus (11/13 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Aukštaūgis buvo vienintelis „Pacers“ starto penketo žaidėjas, kuriam pavyko pataikyti bent pusę savo metimų. Likusi ketveriukė „iš žaidimo“ atakavo 51 kartą ir pataikė vos 15 (29 procentai).

„Hawks“ gretose sunkiai sulaikomas buvo Trae‘us Youngas, per 37 minutes pelnęs 41 tašką (7/10 dvitaškių, 5/13 tritaškių, 12/14 baudų metimų), atkovojęs 4 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydęs ir 3 sykius prasižengęs.

Indianos klubui mačo pabaigoje galėjo pritrūkti ir patikimo įžaidėjo. Malcolmas Brogdonas su komanda į Atlantą nevyko, o T.J.McConnellis ketvirtajame kėlinyje pasisuko čiurną ir turėjo palikti aikštelę. Jausdamas skausmą jis dar sviedė kamuolį ir gavo techninę pražangą. „Hawks“ nepadėjo Johnas Collinsas, Jabari Parkeris ir Cameronas Reddishas.

Įsimintinas šis vakaras turėjo būti „Hawks“ veteranui Vince‘ui Carteriui. 1998-aisiais lygoje debiutavęs gynėjas tapo pirmuoju, kuriam pavyko į aikštelę išbėgti keturiose skirtingose dekadose.

Sunku patikėti, tačiau V.Carteris lygoje leidžia jau 22-ąjį sezoną bei yra buvęs komandos draugais su Kevinu Willisu ir C.Redishu, tarp kurių yra net 37 metų skirtumas.

„Pacers“: Domantas Sabonis 25 (11 atk. kam., 11/13 dvitaškių), Justinas Holiday‘us 18 (4/6 tritaškių), T.J.Warrenas 17 (7 atk. kam.), Aaronas Holiday‘us 16 (6 rez. perd., 5/19 metimų), Mylesas Turneris 14 (6 atk. kam., 1/6 tritaškių), Jeremy Lambas 12.

„Hawks“: Trae‘us Youngas 41 (8 rez. perd., 5/13 tritaškių), Kevinas Huerteris 26 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 4/7 tritaškių), Aleksejus Lenas 16 (9 atk. kam., 6/7 dvitaškių), Bruno Fernando 10 (4/5 dvitaškių).