Šeštadienio vakarą Monte Karle įvyks intriguojanti bokso dvikova. Joje santykius aiškinsis rusai – Aleksandras Besputinas ir Radžabas Butajevas.

Jie kausis dėl laisvo WBA (Pasaulio bokso asociacijos) planetos čempiono titulo pusvidutinio svorio kategorijoje (iki 66,7 kg).

Abu šie Rusijos sportininkai profesionalų ringe dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. 28 metų 170 cm ūgio A. Besputinas laimėjo visas 13 kovų (9 nokautai). 2013-aisiais jis tapo Europos mėgėjų bokso pirmenybių nugalėtoju. Profesionalu rusas tapo 2015-aisiais.

25-erių 179 cm R. Butajevas nugalėjo dvylika varžovų (9 nokautai). 2016 metais jis iškovojo Šiaurės Amerikos bokso federacijos (NABF) nugalėtojo vardą. Tuomet iš Dagestano kilęs Rusijos atletas įveikė vengrą Gaborą Goribascą.

Tas metais R. Butajevas ir pradėjo profesionalo karjerą.  2014-aisiais šis sportininkas Kazanėje tarp mėgėjų laimėjo universiados aukso medalį.

Nors A. Besputinas net 9 cm žemesnis už savo oponentą, daugelis bokso ekspertų nežymiu favoritu vadina būtent jį.

Beje, abu Rusijos boksininkai, kurie pasižymi galingu smūgiu, jau kurį laiką gyvena ir treniruojasi JAV: A. Besputinas – Kalifornijoje, R. Butajevas – Brukline.

Kovos nugalėtojas gali tikėtis ateityje susigrumti su WBA pasaulio superčempionu filipiniečiu Manny Pacquiao.

Pusvidutinio svorio kategorijos WBC (Pasaulio bokso tarybos) ir IBF (Tarptautinės bokso federacijos) čempiono diržai priklauso amerikiečiui Errolui Spenceriui.

WBO (Pasaulio bokso organizacijos) čempionas yra kitas JAV atstovas Terence'as Crawfordas. Iš jo nugalėtojo titulą gruodžio 14 dieną Niujorke bandys atimti lietuvis Egidijus Kavaliauskas.

Tiesioginė transliacija per tvplaypremium.lt ir „TVPlay Sports+“ kanalą iš Monte Karlo  šeštadienį prasidės 21.00 val. Iš pradžių bus parodytos kelios įžanginės kovos