Kauno „Žalgiris“ buvo gausiai palaikomas kelių šimtų, gal ir tūkstančio lietuvių sirgalių Berlyne, bet puolime taip ir nepabudo. Du prastus kėlinius – pirmą ir ketvirtą – sužaidę Lietuvos čempionai nusileido ALBA komandai ir patyrė penktą iš eilės nesėkmę Eurolgyoje.

„Žalgiris“ Berlyne krito 62:69 (7:15, 19:17, 20:15, 16:22).

Š. Jasikevičiaus strategijos puolime šį vakarą ėmė neveikti labai anksti – žalgiriečiai sužaidė vieną nerezultatyviausių visų laikų kėlinių Eurolygoje ir pelnė 7 taškus.

Tiesa, prasta rungtynių pradžia dar toli gražu nelėmė pralaimėjimo. Antrą ir trečią kėlinį laimėję Lietuvos čempionai buvo netgi pabėgę (40:34), bet tuomet vėl fatališkai sustojo puolimas.

Ketvirtajame kėlinyje ALBA ėmė tolti, o žalgiriečių tritaškiai ir toliau intensyviai skriejo pro šalį. Viso tolimų metimų pataikymas siekė vos 8 procentus (2/23).

„Žalgirio“ naujokas KC RIversas žaidė 22 minutes, bet per šį laiką nepataikė nė vieno tritaškio, nors bandė keturis kartus, ir viso surinko keturis taškus.

Tuo metu kitas žalgiriečių snaiperis Artūras Milaknis nepataikė nė vieno tritaškio iš penkių bandymų.

ALBA snaiperis ir Lietuvos rinktinės narys Rokas Giedraitis atsidarė tik pačioje rungtynių pabaigoje, bet taikli bauda ir iškart paleistas tritaškis kaip reikiant užkūrė ir taip įkaitusią Berlyno areną (50:58).

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose žaidė vietomis suspindęs Zachas Leday, legionierius pelnė 15 taškų, bet kamuolį prarado šešis kartus. Palyginimui, kai Kaune „Žalgiris“ įveikė Madrido „Real“, komanda viso suklydo aštuonis kartus.

„Žalgiris“ beveik dvigubai prasčiau dalijosi kamuoliu. Lietuvos čempionai atliko 8 rezultatyvius perdavimus, kai ALBA jų sėkmingai realizavo 15 kartų.

Po šio pralaimėjimo „Žalgiris“ krenta į priešpaskutinę Eurolygos turnyrinės lentelės vietą.

Penktas iš eilės pralaimėjimas Eurolygoje – vos antras toks atvejis Šarūno Jasikevičiaus eroje „Žalgirio“ komandoje.

ALBA: Nielsas Giffey 13 (5 atk. kam., 21 naud. bal.), Martinas Hermannssonas 11, Landry Nnoko (5 praž.) ir Marcusas Erikssonas po 10,... Rokas Giedraitis 6.

„Žalgiris“: Zachas LeDay'us 15 (6 kl., 5 praž.), Lukas Lekavičius 12, Edgaras Ulanovas ir Nigelas Hayesas po 7,... K.C.Riversas 4.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (69:62)

Lieka trys minutės, o Berlyno komanda nutolsta aštuoniais taškais (62:54).

A. Milaknis prameta ketvirtą tritaškį iš tiek pat bandymų, o ALBA užpuola (58:50).

Dvi minutes žalgiriečiai neužpuola, o ALBA kiek nutolsta (51:46).

Trečias kėlinys: (47:46)

Šeimininkai spurtuoja aštuoniais taškais, Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėles (42:41).

E. Ulanovas sumeta keturis iš eilės baudų metimus (34:40).

„Žalgiris“ pirmąkart lygina rezultatą (34:34), netrukus ir išsiveržia į priekį, kuomet ALBA tik įpusėjus kėliniui susirenka ketvirtą ir penktą pražangas.

Antrą rungtynių pusę kiek sėkmigiau pradeda lietuvių komanda.

Antras kėlinys: (32:26)

Kauniečiams fatališkai nekrenta tritaškiai. Per pirmą rungtynių pusę Š. Jasikevičiaus kariauna pataikė 1 tolimą metimą iš 15 bandymų.

Įspūdingą dėjimą šeimininkų komandoje atlieka Landry Nnoko, bet netrukus Z. Leday atsako taikliais baudų metimais (25:18)

Žalgiriečiai spurtuoja, Zachas Leday pataiko pirmą tritaškį ir mažina atsilikimą (21:16).

Pirmas kėlinys: (15:7)

Patį nerezultatyviausią šio sezono kėlinį žaidžiantys žalgiriečiai viso pelno 7 taškus.

Penkis kartus per pirmas aštuonias minutes suklydę Lietuvos čempionai jau atsilieka 10 taškų (15:5).

Startiniai penketukai:

ALBA: Marcusas Ericssonas, Martinas Hermannsonn, Rokas Giedraitis, Landry Nnoko, Luke Sikma

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as, Paulius Jankūnas, KC Riversas, Thomasas Walkupas