Kauno „Žalgirio“ (3-3) krepšininkai pademonstravo geležinį charakterį ir išvykoje patiesė Stambulo „Fenerbahče“ (1-5). Žalgiriečiai skendo klaidose ir prasidėjus paskutinei mačo minutei atsiliko 7 taškais, bet rungtynes Stambule baigė spurtu 10:0 ir šventė pergalę 79:76 (17:17, 16:23, 19:19, 27:17).

Vienas Marius Grigonis per šią minutę suvertė 7 taškus. Rungtynes gynėjas baigė su 19 taškų (3/4 dvit., 2/5 trit., 7/8 baud.) ir 4 atkovotais kamuoliais.

16 taškų ir 5 sugriebtus kamuolius pridėjo Zachas LeDay. Jie abu vieninteliai kauniečių gretose surinko dviženklius taškų skaičius.

Antrame kėlinyje persvarą įgijusi „Fenerbahče“ su mažesniais ar didesniais bangavimais priekyje išliko iki pat paskutinės minutės, kai turėjo 7 taškų pranašumą.

Tačiau tada M. Grigonis pataikė greitą tritaškį, po minutės pertraukėlės Edagaras Ulanovas perėmė kamuolį prie pat savojo krepšio ir po Nigelo Hayeso dvitaškio su pražanga skirtumas mažėjo iki 75:76, likus žaisti 48 sekundes.

Kitoje aikštės pusėje tas pats N. Hayesas blokavo Kosto Slouko metimą, o M. Grigonis dvitaškiu išvedė kauniečius į priekį.

Po minutės pertraukėlės Janas Vesely atliko prastą metimą, o kamuolį sugriebęs M. Grigonis baudomis įtvirtino sensacingą „Žalgirio“ pergalę 79:76.

Iki paskutinės minutės stebuklo žalgiriečius itin skaudžiai baudė klaidos, kurių padaryta net 19. Daugelis jų buvo labai apmaudžios, net neišprovokuotos varžovų ir padarytos tuo metu, kai „Žalgiris“ kabindavosi į varžovus ir būdavo sumažinę atsilikimą iki kelių taškų.

Jeigu ne jos, tai fantastiškas prancūzo Nando De Colo žaidimas puolime vis atvėsindavo Lietuvos čempionų ambicijas. Gynėjas per pirmą mačo pusę surinko 16 taškų, o rungtynes baigė turėdamas jų 29. Tiesa, aikštę jis paliko dėl išnaudotų pražangų ir būtent tada sustojo visas turkų puolimas.

„Fenerbahče“ padarė tik 11 klaidų, bet pataikė vos 16/26 (61,5 proc.) baudų metimų. Savo ruožtu „Žalgiris“ gerai atakavo iš visų nuotolių. Pataikė 20/33 (60,6 proc.) dvitaškių, 7/15 (46,7 proc.) tritaškių ir 18/21 (85,7 proc.) baudų.

Šiose rungtynėse Šarūnas Jasikevičius nuo suolo nepakėlė Luko Lekavičiaus.

Kitą mačą „Žalgiris“ žais lapkričio 8 d., kai į Kauną atvyks lygos lyderė „Barcelona“.

„Žalgiris“: M. Grigonis 19, Z. LeDay 16, N. Hayesas ir P. Jankūnas (6 atk. kam.) po 9, J. Landale’as 8, A. Perezas 7, E. Ulanovas ir Th. Walkupas (14 naud. bal.) po 4, A. Milaknis 3, M. Gebenas 0.

„Fenerbahče“: N. De Colo 29, K. Sloukas 13, D. Williamsas 12.