23
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)

Kauno „Žalgirio“ (2-3) krepšininkai trečiadienį namie stebuklingai išplėšė pratęsimą, bet galiausiai neatlaikė Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-3) šturmo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 70:82. Rusijos spauda šių rungtynių pabaigą vertino kritiškai ir teigė, kad grubi teisėjų klaida neišgelbėjo Lietuvos čempionų.

23

Rusų klubas pirmavo viso ketvirto kėlinio metu ir atrodė, kad nužygiuos į pergalę tiesiausiu keliu.

Likus žaisti 4,7 sek. „Zenit“ pirmavo 62:59 ir turėjo kamuolį savo rankose.

Bet tada stebuklą kurti pradėjo Thomasas Walkupas, išplėšęs ginčą. Prieš pat jį Šarūnas Jasikevičius į aikštę metė Luką Lekavičių, kuriam kamuolį ir pamušė ginčą laimėjęs Th. Walkupas.

L. Lekavičius pasileido pirmyn ir atrodė, kad atlieka perdavimą iš savo aikštės pusės, bet varžovai pažeidė taisykles, tikėdamiesi taip sustabdyti greitą kauniečių ataką.

Vis tik teisėjai skyrė tris pražangas ir nusprendė, kad L. Lekavičius atliko metimą. Įžaidėjas užtikrintai realizavo visus tris metimus ir išlygino rezultatą.

Šis epizodas itin nepatiko rusų spaudai.

„Žalgirį gelbėjo teisėjai, užfiksavę pražangą paskutinėmis sekundėmis. Lekavičius imitavo metimą, bet akivaizdžiai norėjo atlikti perdavimą. Už baudą turėjo būti skirti du metimai. Bet 13 tūkst. sirgalių spaudžiami teisėjai nusprendė situaciją įvertinti šeimininkų naudai“, – rašo Rusijos spauda.

Tačiau pratęsime „Zenit“ sustatė viską į vietas, laimėdami jį net 20:8.

„Jeigu tikėtume sportiniu teisingumu, tai teisėjai žiauriai suklydo. Pratęsime, kurį ir nulėmė šios baudos, „Zenit“ sunaikino legendinį Lietuvos klubą“, – aštriai rašo „Sports daily".

Atskirų pagyrų sulaukė lenkas Mateušas Ponitka, kuris pratęsimą pradėjo 9 taškais iš eilės, o rungtynes baigė su 19 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais.

„Zenit“ gelbėjo nuostabi komandinė gynyba, mobilumas ir M. Ponitkos heroizmas. Jo energija pratęsimo pradžioje demoralizavo šeimininkus. O jeigu ne M. Ponitkos prasiveržimai ketvirtame kėlinyje, tai „Zenit“ iki pratęsimo galėjo ir neišgyventi“, – rašo sportsdaily.ru.