Giedraitis pranoko Gudaitį, bet pergalė keliauja į Milaną

Eurolygos penktojo turo rungtynėse Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno ALBA (1/4) komanda namuose 78:81 (18:17, 15:9, 17:27, 28:28) nusileido Milano „AX Armani“ (4/1) ekipai, kurios garbę gina Artūras Gudaitis.

Itin sėkmingai gynyboje žaidusi ALBA komanda per pirmus du kėlinius svečiams iš Milano leido įmesti tik 26 taškus, bet pernelyg toli šeimininkai nepabėgo – 33:26 po dvidešimties žaidimo minučių.

Po didžiosios pertraukos „AX Armani“ ėmė brandžiau žaisti puolime ir po truputį artėjo prie varžovų, kuriuos keliskart aplenkė kėlinio eigoje bei nežymiai pirmavo sužaidus tris ketvirčius – 53:50.

Lemiamoje atkarpoje prabėgus 2 minutėms Italijos klubo persvara siekė tik tašką (57:56), bet atkarpa 7:0 leido jiems truktelėti į priekį – 64:56. Likus pustrečios minutės „AX Armani“ tebeturėjo 8 taškų pranašumą (71:63), bet 4 taškai iš eilės leido Berlyno publikai vėl patikėti laiminga pabaiga – 67:71.

Likus 18 sekundžių ALBA tritaškiu priartėjo dar labiau – 73:75. Pražanga sustabdytas Sergio Rodriguezas sumetė abi baudas (77:73), bet Peytonas Siva greitai atsakė dvitaškiu – 75:77. Dar kartą S.Rodriguezo ranka nesudrebėjo (79:75), o tritaškį spėjo pataikyti Martinas Hermannssonas (78:79), o per likusią 0,8 sekundės  ALBA žaidėjas pažeidė taisykles prieš S.Rodriguezą, kuris realizavo dar dvi baudas.

20 minučių žaidęs A.Gudaitis pelnė 5 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/1 baudos metimai), sugriebė 5, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.

Nugalėtojams S.Rodriguezas surinko 17 taškų (4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Luisas Scola – 14 (6 atk. kam.), Nemanja Nedovičius – 12 (4/7 tritaškiai), Vladimiras Micovas – 9 taškai. 2

9 minutes ant parketo praleidęs R.Giedraitis įmetė 18 taškų (2/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 6, perėmė 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą, išprovokavo pražangą, gavo 2 blokus ir surinko 20 naudingumo balų.