31
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus „Ryto“ (1-4) treneris Dainius Adomaitis dar prieš antradienio rungtynes Europos taurėje su Italijos čempione Venecijos „Umana Reyer“ (3-2) sakė, kad šis susitikimas bus žūtbūtinis, bet auklėtiniai to aikštėje neparodė.

31

„Rytas“ namie be didesnių šansų 72:81 (17:26, 12:20, 28:19, 15:16) nusileido svečiams ir patyrė ketvirtą iš eilės pralaimėjimą B grupėje bei pirmą ratą baigė būdamas jos dugne.

„Daug ką nusprendė pirma mačo pusė, išėjome visiškai nenusiteikę kovoti. Žinome, kokios svarbos rungtynės, kurias privalome laimėti. Visi žinojome kainą ir gal tai turėjo įtakos. Pradžioje atrodėme susikaustę, sprendimai blogi.

Pirmoje pusėje jų 22 taškai  greitame puolime ir buvo didžiausia mūsų problema. Pirmą kartą mačiau tokią komandą. Manau, kad rugntynių svarba padarė savo“, – sakė D. Adomaitis.

Sostinės krepšininkai pirmavo tik pirmas tris mačo minutes ir dar pirmame kėlinyje krito į duobę, po kurios atsiliko 14 taškų skirtumu.

Jo metu „Rytas“ devynias minutes nepažeidė taisyklių ir už tai gavo D. Adomaičio pylos.

„Reikia gal žiūrėti iš psichologinės pusės. Kartais taip nutinka. Buvo negalima pažinti kai kurių žaidėjų. Nesugebėdavome padaryti pražangų ir baigdavosi tuo, kad jie baudžia tritaškiu. Galėjome nuimti tuos tritaškius ir tuos 12 taškų“, – po rungtynių situaciją vertino treneris.

Trečiame kėlinyje „Rytas“ jau atsiliko 21 tašku. Surengus spurtą pavyko priartėti iki penkių taškų, bet stipriau užsikabinti ir pakovoti dėl pergalės nepavyko.

„Antroje pusėje keičiantis gynyboje atsirado energija ir sprendimai geri, atakavimas ten, kur nori. Kai atrodė, kad jau grįžome, buvo labai skaudžios baudos puolime. Taip ir nesugebėjome grįžti pilnai į rungtynes ir jas perlaužti“, – liūdnai pripažino strategas.

Po šios nesėkmės „Rytas“, likus sužaisti penkias rungtynes, nuo ketvirtos vietos, garantuojančios patekimą į kitą etapą, atsilieka dviem laimėjimais.

„Negalime nieko vertinti. Turime žaisti vienas rungtynes per vakarą. Nesame komanda, kuri turės ryškių persvarų prieš varžovus. Matome, kur galime, tam ruošimės ir turime nuosekliai to laikytis. To idėjos įgyvendimo mums dabar trūksta.

Turi išeiti maksimaliai kovoti dėl kiekvieno kamuolio. To nebuvo šiandien, to maksimalaus atsidavimo. Man tai svarbiausia. Mes galime pralaimėti. Šiandien užtruko, kol radome žaidėjus, kurie kovojo“, – situaciją grupėje vertino D. Adomaitis.