Rostoke (Vokietija) vykstančiame Europos golbolo čempionate sekmadienį bronzos medalius laimėjo Lietuvos rinktinė. Mūsiškiai mažajame finale panaikino 2 įvarčių deficitą ir 7:6 nugalėjo turkus.

Lietuviai rungtynių pradžioje turėjo minimalų pranašumą, bet po pertraukos prisidarė problemų gynyboje ir atsiliko net 3:5.

Tuomet mūsiškiams nepavyko realizuoti baudinio, kai kamuolys atsimušė į virpstą, o turkai ėmė „tempti“ laiką.

Laimei, antroje antrojo kėlinio dalyje lietuviai surado spragų turkų gynyboje, pelnė net 4 greitus įvarčius ir išsiveržė į priekį 7:5.

Likus mažiau nei 2 min. Mantas Panovas galėjo padidinti lietuvių persvarą iki 8:5, bet suklydo mesdamas kamuolį ir jo įvartis buvo neįskaitytas. Už tai į lietuvių vartus buvo skirtas baudinys.

Turkai neklydo ir priartėjo iki 6:7. Per likusį laiką lietuviai gynėsi sėkmingai ir išsaugojo pergalingą pranašumą.

Lietuviai grupės etape 17:7 sutriuškino graikus, 14:4 nepaliko vilčių švedams, 3:1 įveikė turkus ir sužaidė lygiosiomis – 4:4 – su ukrainiečiais.

Lietuviai tik dėl prastesnio įmestų ir praleistų įvarčių santykio grupėje liko antri ir praleido į priekį ukrainiečius. Ketvirtfinalyje lietuviai 10:3 sutriuškino belgus, o pusfinalyje apmaudžiai po pratęsimo 3:4 nusileido vokiečiams.

Turkai ketvirtfinalyje kiek netikėtai 7:5 eliminavo suomius, o pusfinalyje 1:3 nusileido ukrainiečiams. Beje, būtent ukrainiečiai iškovojo paskutinį laisvą Europos zonai skirtą kelialapį į Tokijo paralimpiadą.

Lietuviai, turkai, vokiečiai ir belgai iš Europos rinktinių jau anksčiau pateko į 2020 m. paralimpines žaidynes.