Dohoje (Kataras) įpusėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate trečiadienį buvo išdalinti dar 3 medalių komplektai.

Moterų 200 m bėgime, kurį praleido daugelis sezono lyderių, triumfavo aiškia favorite vadinta britė Dina Asher-Smith. Toli nuo varžovių pabėgusi sportininkė netgi pagerino Didžiosios Britanijos rekordą – 21.88 sek. 23-ejų metų britė pirmą kartą tapo pasaulio čempione.

Sidabrą laimėjo geriausią karjeros rezultatą pasiekusi amerikietė Brittany Brown (22.22). Tuo tarpu bronza džiaugėsi šveicarė Mujinga Kambundji (22.51).

Vyrų kūjo metimo finale ketvirtą kartą iš eilės pasaulio čempionu tapo lenkas Pawelas Fajdekas. Jau pirmu bandymu jis tapo lyderiu (79,34 m), antru mėginimu kūjį metė dar toliau (80,16), o ketvirtu bandymu įtvirtino savo pergalę (80,50). Antras liko prancūzas Quentinas Bigot (78,19), trečias – vos 1 cm atsilikęs vengras Bence Halaszas (78,18).

Dramatiškame vyrų 110 m barjerinio bėgimo finale triumfavo amerikietis Grantas Holloway (13.10), aplenkęs rusą Sergejų Šubenkovą (13.15) ir prancūzą Pascalį Martinot-Lagarde‘ą (13.18). 2016 m. olimpinis ir 2017 m. pasaulio čempionas jamaikietis Omaras McLeodas neapgynė savo titulo. Jis neišsilaikė savo bėgimo takelyje, sutrukdė šalia bėgusiam Ispanijos atstovui Orlando Ortegai ir netrukus krito. Tuo tarpu O.Ortega prarado brangias sekundės dalis ir atbėgo 5-as (13.30) – vos per 0.12 sek. nuo bronzos. Iki šio nelemto susidūrimo Ispanijos atstovas bėgo antras.

Po kelių minučių pranešta, kad teisėjai diskvalifikavo O.McLeodą. Tiesa, jis ir taip buvo paskutinis.

Kai kurie netgi reikalavo antrą kartą surengti finalą:

„Jis įbėgo į mano takelį. IAAF turi imtis kažkokių veiksmų. Iš manęs buvo atimtas medalis“, - po finalo nervinosi O.Ortega.

Vyrų dešimtkovėje po 5 rungčių lyderiauja kanadietis Damianas Warneris (4513). Visgi, jo persvara prieš tautietį Pierce‘ą Lepage‘ą (4486), prancūzą Keviną Mayerį (4483) bei Grenados atstovą Lindoną Victorą (4474) nėra didelė.