Žižė pasidalijo patirtimi apie dukrą: atskleidė, kokia yra mama

Žinomos mamos praleido pusdienį Vilniuje, „Ogmios mieste“ esančioje „Laisvalaikio terasoje“. Renginio viešnios galėjo iš arti susipažinti su siūlomomis neformalaus švietimo veiklomis.

Mamadienis (tv3.lt fotomontažas)
18

Po vienu stogu yra įsikūrę 30 užsiėmimų, skirtų visai šeimai. „Augink savo talentą“ – toks užrašas puošia terasos sieną ir skatina tėvus ugdyti vaikų talentus, rašoma pranešime spaudai.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mamadienis

Mamos su savo atžalomis domėjosi Agnės Kavaliauskaitės šokių studija, kovos menų būreliu, akrobatikos mokykla, dainavimo studija, gatvės ir šiuolaikinių šokių studija, gatvės šokių studija, Lietuvos tarptautine baleto akademija, mokslo būreliu, Neringos Kirklienės šokių mokykla, kompiuterių mokykla, fitneso ir šokių studija, sportinių šokių klubu, anglų kalbos mokykla, vaikų joga ir meditacija, teatro, skirto patiems mažiausiems, būreliu.

Kol vaikai leidžia laiką būrelyje, tėvai kviečiami taip pat atrasti savo hobį ar turiningai praleisti laiką. Jų paslaugoms – limfodrenažiniai masažai, sporto klubas, grožio salonas, kalbų mokykla, jogos ar kovos menų užsiėmimai.

Renginyje apsilankė Julija Žižė su dukromis, Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė su dukra, Sofio Gelašvili su mažyle, Ingrida Kolytė su dukra, Skaistė Vievesė ir kitos mamos.

J. Žižė: apie atrastą baletą ir plaukimo pamokas

Julija Žižė pasidalino savo nuomone apie vaikų užimtumą po pamokų ir kokius būrelius lanko jos dukterys. Ketverių metų Lėja antrus metus gilinasi į baleto subtilybes. Pasak J. Žižės, ši sceninio meno rūšis labai tinka švelniam, mergaitiškam dukters būdui. Jaunėlė Otilija kartu su sese jau netrukus pravers baseino duris ir mokysis plaukti.

REKLAMA

„Neslėpsiu – tik pradėjusi lankyti baletą, Lėja nedegė noru. Tačiau šiais metais ji jau pati nori važiuoti į būrelį. Sakoma, kad vaikas turi palankyti būrelį metus. Tada paaiškėja, ar ši veikla jam patinka. Negalima spręsti iš pirmo ar antro karto – dažniausiai vaikai kažką pradėję pakeičia savo nuomonę ir užsimano naujos veiklos“, – pasakojo J. Žižė.

Moteris juokėsi, kad trejų metų dukterį į baleto pamokas atvedė tikrai ne todėl, kad pati kažkada svajojo tapti balerina ir šiam norui nebuvo lemta išsipildyti. „Baletas gerai lankstumui, taisyklingam pėdų laikymui, ortopedijai. Kai vaikas yra trejų metų, tai baleto pamokos labiau atlieka mankštos funkciją. Norėjosi, kad Lėja dar daugiau judėtų ir taisyklingai mankštintųsi“, – savo nuomone dalinosi žinoma mama.

Iš pradžių Lėja lankė baletą du kartus, tačiau dabar tą daro kartą per savaitę. J. Žižė sako pastebėjusi, kad labai daug mamų stengiasi kuo labiau užimti vaikus, vežioti po kelis būrelius. Jos apkrauna atžalas beprotiškai dideliu užimtumu, o pačios tampa asmeninėmis vairuotojomis, vežančiomis iš vieno būrelio į kitą.

„Niekada nebūsiu iš tų mamų. Noriu būti atsipalaidavusi, o ne lakstyti. Nelankome būrelių savaitgaliais, nes tai yra šeimos laikas. Netrukus mergaitės grįš į plaukimo pamokas. Todėl Lėja lanko baletą kartą per savaitę“, – kalbėjo J. Žižė.

Garsi mama įsitikinusi, kad plaukimas yra būtent tai, ko tėvai privalo išmokyti vaikus. Praėjusiais metais pamačiusi, kad šis būrelis ne tik labai patinka mergaitėms, bet ir yra naudingas, grįžusi iš rudens atostogų J. Žižė vėl pravers baseino duris. „Manau, kad pagrindinis dalykas, ką tu vaikui gali nuo mažų dienų padovanoti, yra mokėjimas plaukti. Norisi saugiai jaustis prie vandens telkinių ar baseino. Kiek daug nelaimių nutinka todėl, kad vaikas nemokėjo plaukti...“, – sako J. Žižė.

REKLAMA

S. Šveikauskaitė: svarbiausia rinktis būrelius atsižvelgus į vaikų pomėgius

Tinklaraštininkė S. Šveikauskaitė pasakojo, kad šiuo metu kaip tik dairosi būrelio, kurį galėtų lankyti jos netrukus ketverių metų gimtadienį švęsianti dukra Aretė. Kol kas žinoma moteris yra apsistojusi ties šokiais ir rimtai svarsto apie Agnės Kavaliauskaitės šokių studija. Pasak Soteros, jos dukra labai mėgsta šokti, puikiai jaučia ritmą ir tą daryti jai labai patinka.

„Svarbiausia rinktis būrelius atsižvelgus į vaikų pomėgius ir polėkius. Kadangi daug bendrauju su mamomis, girdėjau daug gerų atsiliepimų apie „Laisvalaikio terasą“. Čia didelis būrelių pasirinkimas, todėl vaikas gali išbandyti įvairias veiklas. Mane taip pat žavi idėja, kad kol vaikas yra būrelyje, mama ar tėtis gali naudingai praleisti laiką. Kol dukra šoka, pasportuočiau, nueičiau į masažą ar pasitobulinčiau anglų kalbą. Gera daryti gera ne tik dėl vaikų, bet ir savęs“, – sako S. Šveikauskaitė.


Rašyti komentarą...
V
Vat
2019-09-26 15:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks tikslas lietuvei moterėlei slėpti savo tikrąją pavardę, ar tai populiarina nesantuokines šeimas? Žižė gal skysta košė,gal...
Atsakyti
0

K
Krizė
2019-09-26 18:57:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ka siu klausimu pasakytu Pizė ir Mižė?
Atsakyti
0

P
Pauk
2019-09-27 07:52:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavarde tokia klaiki. Bet yra ir Zabore
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų