Rugsėjo 18-27 dienomis Patajoje (Tailande) vyks Pasaulio sunkiosios atletikos pirmenybės. Jose dalyvaus ir penki Lietuvos sportininkai – trys vyrai ir dvi moterys.

Daugiausia tikimasi iš Žygimanto Staniulio, kuris kovos svorio kategorijos iki 96 kg varžybose. Jo pasirodymas – rugsėjo 18-ąją 16.25 val. Lietuvos laiku. Šis sunkiaatletis anksčiau iškovojo du sidabro medalius Europos čempionatuose, yra tapęs Europos jaunių čempionu.

Svorio kategorijoje iki 89 kg varžysis Irmantas Kačinskas, iki 109 kg – Arnas Šidiškis. Moterų varžybose jėgas išbandys Gintarė Bražaitė ir Lijana Jakaitė (abi iki 71 kg).

Planetos pirmenybėse nestigs ir mūsų kaimynų – Latvijos ir Estijos atletų. Latvijos garbę gins keturi sunkiaatlečiai, Estijos – du. Latviją atstovaus Ritvaras Suharevas (iki 81 kg), Vadimas Koževnikovas (iki 96 kg), Arturas Plesniekas (iki 109 kg) bei Rebeka Koha (iki 59 kg). Iš Estijos sportininkų Patajoje bus galima išvysti Leho Pentą (iki 102 kg) ir Martą Seimą (per 109 kg).

Vyrų ir moterų varžybose bus po 10 svorio kategorijų. Iš viso pasaulio čempionate dalyvaus net 100 šalių atstovai.

Planetos vyrų sunkiosios atletikos pirmenybės vyksta labai seniai – nuo 1891 metų. Pasaulio čempionatai, kuriuose kovoja ir moterys, ir vyrai, rengiami nuo 1991-jų.

Planetos pirmenybėse daugiausia aukso medalių yra laimėję dabar jau neegzistuojančios SSRS sportininkai – 331. 203 aukščiausios prabos apdovanojimus iškovojo Bulgarijos sunkiaatlečiai, 141 – Kinijos. Šios šalies atstovai pernai užėmė daugiausia pirmųjų vietų praėjusiame čempionate – devynias. Kinai tuomet iš viso laimėjo 25 medalius.

Pasaulio pirmenybėse lietuvių sąskaitoje – vienas bronzos medalis. Jį 2014-aisiais pelnė Aurimas Didžbalis. 2017 metais jis planetos čempionate buvo antras. Tiesa, dėl dopingo vartojimo sidabro apdovanojimas iš jo buvo atimtas. A. Didžbalis dabar yra diskvalifikuotas 8 metams.

Estai pasaulio čempionatuose iškovojo net 13 apdovanojimų (3 aukso, 4 sidabro, 6 bronzos). Latvių kraityje – 11 medalių (1 aukso, 3 sidabro, 7 bronzos).

2019 metų pasaulio sunkiosios atletikos čempionatą rodys vaizdo transliacijų internetu platforma tvplaypremium.lt ir „TVPlay Sports+” kanalas. Pirmoji transliacija iš Patajos rugsėjo 18 dieną – 16.30 val.