Visą savaitę Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda „Gloria Cup“ turnyrą užbaigė pergale 100:95 (19:25, 32:25, 22:31, 27:14) prieš Bursos „Tofaš“ krepšininkus.

Pirmoje kėlinio pusėje komandos žengė koja kojon, o kauniečiams minimalų skirtumą 8:7 suteikė du dvitaškius sumetęs Erikas Venskus ir po kartą pasižymėję Martinas Gebenas ir Zachas LeDay. Lietuvos čempionus į priekį 10:7 dar vienu dvitaškiu buvo išvedęs Z.LeDay, tačiau Matto Lojeski tolimi šūviai nusvėrė svarstykles į turkų pusę – 10:13. Po pasitarimo arčiau krepšio prasiveržė Thomasas Walkupas, gerą perdavimą išnaudojo atsilikimą iki 14:17 mažinęs M.Gebenas. Ketvirčio pabaigoje T.Walkupas iššovė ir iš toli, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo 19:25 skaičius užfiksavęs Rokas Jokubaitis.

Antrajame kėlinyje tritaškiu savo žodį tarė Artūras Milaknis, perėmęs kamuolį į greitą puolimą išradingai nuskuodė R.Jokubaitis – 24:27. Pražangos nesustabdė Z.LeDay, antrą progą susikūrė Matas Jogėla, tolimais dūriais deficitą iki 38:39 nurėžė iš skirtingų kampų pataikę A.Milaknis ir K.Lukošiūnas. Pergudravęs varžovų gynybą pasižymėjo A.Milaknis, nugara kelius prasiskynė pusiausvyrą 42:42 į mačą sugrąžinęs Z.LeDay. Į rūbinę keliauti pirmaujant 51:50 kauniečiams leido Bursos komandą tritaškiais apšaudę A.Milaknis, Z.LeDay ir T.Walkupas.

Trečią kėlinį geriau pradėjo 51:54 rezultatą persvėrę turkai, tačiau visą jų darbą niekais pavertė po dar vieną tritaškį „Žalgiriui“ paleidę Z.LeDay ir Nigelis Hayesas – 57:54. Netrukus N.Hayesas iš toli pataikė net ir su varžovo pražanga, bet puolime žibėję „Tofaš“ krepšininkai perėmė iniciatyvą (61:68). Po pasitarimo iš distancijos tikslus buvo Z.LeDay, problemas po krepšiu sprendė dėjimą atlikęs M.Gebenas – 66:69. Tiesa, čia pat tritaškius sušaudę varžovai krovėsi rekordinę persvarą nutoldami iki 66:75. Puikų Alexo Perezo perdavimą dar vienu dėjimu įtvirtino M.Gebenas, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą žalgiriečiai atsiliko 73:81.

Taškų lenktynės tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje: dar du rinko Z.LeDay, apie save priminė T.Walkupas, o į kovą kauniečius grąžino taiklūs A.Milaknio tolimi šūviai – 83:84. Jau 6 tritaškį smeigęs A.Milaknis kitoje aikštės pusėje dar ir pasižymėjo gražiu bloku, o po K.Lukošiūno taškų žalgiriečiai jau buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje – 88:86. Laikui sparčiai tirpstant lyderio vaidmens ėmėsi Z.LeDay, rekordinę persvarą 93:88 taikliomis baudomis sukūrė R.Jokubaitis. Likus kiek daugiau nei dviem minutėms jau 7-ąjį tolimą dūrį įsūdė A.Milaknis, tačiau savų ginklų turėję varžovai kilo į lemiamą kovą (96:93). Prasidėjus paskutinei minutei svarbią baudą realizavo A.Perezas, o pergalę rezultatu 100:95 užtvirtino drąsiai iš toli atakavęs N.Hayesas.

„Žalgiris“: Z.LeDay 25 (8/12 dvit., 8 atk. kam.), A.Milaknis 24 (7/10 trit.), N.Hayesas 14 (3/5 trit.), T.Walkupas 10 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Gebenas 9, R.Jokubaitis 6 (5 rez. perd.), K.Lukošiūnas 5, E.Venskus 4, M.Jogėla 2, A.Perezas 1 (8 rez. perd.), L.Uleckas 0.

„Tofaš“: M.Lojeski 20 (4/4 trit., 3 per. kam.), M.Mustafa 19 (4/5 trit.), T.Phillipas 16 (10 rez. perd.), S.Mejia 12, D.Williamsas 12 (6 atk. kam.).