Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas jau alsuoja finalų nuotaikomis, tačiau prieš juos pirmiausia turi būti įveikti pusfinalių susitikimai.

Pirmoji pusfinalio kova vyko tarp Ispanijos ir Australijos rinktinių. Šiame čempionate jos dar nebuvo nei karto pralaimėjusios ir į kovą žengė turėdamos po šešias pergales. Visgi nenugalėta liko Ispanijos rinktinė, kuri tik po dviejų pratęsimų išplėšė pergalę rezultatu 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16, 9:9, 15:8).

Beveik viso pirmo kėlinio metu Ispanijos rinktinė buvo priekyje, tačiau sužaidus ne itin rezultatyvų antrąjį kėlinį Australija persvėrė rezultatą savo naudai.

Trečią kėlinį Australijos rinktinė pradėjo turėdama 5 taškų persvarą, kurią kėliniui įpusėjus padidino iki dviženklės (39:50). Visgi neilgai trukus M. Gasolis šį pranašumą vėl sumažino iki vienženklio (42:50), tačiau aplenkti Australijos ispanams šiame kėlinyje taip ir nepavyko.

Ketvirtą kėlinį ispanai pradėjo išlipę iš duobės ir sumažinę Australijos pranašumą iki keturių taškų, tačiau tik prasidėjus lemiamam kėliniui australai spurtavo ir vėl padidino persvarą iki aštuonių taškų (53:61).

Prabėgus daugiau nei pusei ketvirto kėlinio ispanai pradėjo gerinti savo pataikymą ir sparčiai vijosi Australijos rinktinę bei galiausiai išlygino rezultatą, taip suteikdami sau dar vieną šansą – pratęsimą.

Pratęsimas buvo sužaistas lygiosiomis, tad rinktinės aikštelėje turėjo atlaikyti dar papildomų penkių minučių kovą ir tik antrojo pratęsimo metu Ispanijos rinktinė su M. Gasoliu priešaky išplėšė pergalę (95:88).

Ispanija: Marcas Gasolis 33, Ricky Rubio 19 (12 rez. perd.), Sergio Llullas 17, Victoras Claveras 9, Juancho Hernangomezas 8.

Australija: Patty Millsas 32, Nicas Kay 18, Andrew Bogutas 12 (9 atk. Kam.), Aronas Baynesas 6.

RUNGTYNIŲ EIGA:

ANTRASIS PRATĘSIMAS: (95:88)

Po įtemptos dramos pergalę galiausiai pelnė ispanai (95:85).

M. Gasolis dominuoja ir veda ispanus į priekį (87:82).

PIRMASIS PRATĘSIMAS: (80:80)

Paskutinėmis akimirkomis M. Gasolis pataiko abu baudos metimus ir vėl išlygina rezultatą (80:80).

Ištiksėjus pusei pratęsimo laiko – lygiosios (76:76).

M. Gasolis meta tritaškį, o P. Millsas atsakė tuo pačiu, tačiau pranašumas ispanų pusėje (76:74).

Pratęsimo pradžia geresnė Ispanijos rinktinei (73:71).

KETVIRTAS KĖLINYS: (71:71)

Po dramatiško ketvirto kėlinio ispanai prisivijo Australijos rinktinę ir išlygino rezultatą (71:71).

P. Millsas taikliai sumeta tris baudos metimus (65:70).

Įpusėjus kėliniui ispanai geriną pataikymą, tačiau vis dar atsilieka keturiais taškais (63:67).

Lemiame kėlinyje australai spurtuoja ir toliau išlaiko sau palankų rezultatą (53:61).

TREČIAS KĖLINYS: (51:55)

Trečią kėlinį Australijos rinktinė užbaigė turėdama keturių taškų persvarą (51:55).

Įpusėjus trečiam kėliniui, po N. Kay metimo, Australijos rinktinė įgauna dviženklį pranašumą (39:50).

P. Millsas jau po pusės minutės pataiko tritaškį ir didina persvarą (32:40).

ANTRAS KĖLINYS: (32:37)

Įpusėjus rungtynėms priekyje Australija, turinti penkių taškų pranašumą (32:37).

Prabėgus pusei kėlinio Australijos rinktinė sparčiai tolsta, iki šiol kėlinyje ji pelnė vienuolika taškų, o ispanai tik du (24:32).

P. Millsas atlieka antrą iš eilės rezultatyvią ataką ir veda australus į priekį (22:27).

Per daugiau nei tris antrojo kėlinio minutes ispanai nepelno nei vieno taško, Australijos rinktinė tuo metu įmeta keturis (22:25).

PIRMAS KĖLINYS: (22:21)

Po pirmojo kėlinio minimalią persvarą turi Ispanija (22:21).

Kova vyksta taškas į tašką. S. Llullas pelno du taškus ir išlygina rezultatą (19:19).

Įpusėjus pirmam kėliniui M. Dellavedova meta taiklų tolimą metimą ir perveria rezultatą Australijos naudai (11:12).

Po minutės pertraukėlės J. Hernangomezas pelno tris taškus ir veda Ispaniją tolyn (11:6).

R. Rubio jau pirmąją kėlinio minutę rungtynes pradeda taikliu tolimu metimu, o J. Hernangomezas po dėjimo prideda dar du taškus (5:0).

STARTINĖS SUDĖTYS:

Ispanija: Victoras Claveris, Rudy Fernandezas, Marcas Gasolis, Juancho Hernangomezas, Ricky Rubio.

Australija: Aronas Baynesas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Jock Landale'as, Patty Millsas.