Lietuvos vyrų rinktinė gavo pirmą niuksą pasaulio krepšinio čempionate, kai paskutinėse H grupės rungtynėse 82:87 nusileido Australijos komandai. Po mačo karštai kalbėjęs nacionalinės komandos kapitonas Mantas Kalnietis neslėpė apmaudo dėl tokios baigties.

Lietuviai itin prastai pradėjo rungtynes, per pirmą pusę praleisdami 51 tašką ir 10 varžovų tritaškių. Dviženklį varžovų pranašumą panaikinę ir ketvirtame kėlinyje į priekį išsiveržę lietuviai galiausiai krito po sudėtingų Patricko Millso taškų mačo pabaigoje.

Kokios mintys po rungtynių?, – žurnalistai paklausė M. Kalniečio.

Labai blogai žaidėme, tikrai. Pirmas dalykas, mūsų klaidos. Nubaudė ten, kur nieko negali sakyti. Millso metimus galime prisiimti ant savęs, bet rizikavome ant didelių. Baynesas sumetė ir Landale’as. Kažką atidavėme ir tai smogė, jie gerai pasijautė, visi pradėjo mėtyti ir nesugaudėme. Tokios tos ir mintys, šūdinos.

Kas lėmė sugrįžimą antroje pusėje?

Manau, kad mūsų suoliukas yra ilgesnis, jie kiek nuvargo gal, ir tie žmonės, išėję trečio kėlinio gale davė impulsą ir agresyvumą. Labai gaila, kad išsiveržėme į priekį, bet kažko nepadarėme.

Šaltakraujiškas Kalniečio tritaškis:

Kodėl planas neveikė pirmoje pusėje?

Planas buvo neduoti įsimėtyti Inglesui, Millsui ir neduoti lengvai žaisti du prieš du. Su jų uraganiniu puolimu nespėjome grįžti į gynybą, jie išsimetė laisvus metimus, tai apie planą nėra ką kalbėti, nebuvo drausmės.

Ar Millso metimai mačo gale buvo uždengiami?

Uždengiami, bet klausimas ar teisingai susigynėme. Jonas darė ką galėjo, įmetė sunkų metimą.