Pasaulio krepšinio čempionato H grupėje jau pirmoji dvikova žiūrovams padovanojo įspūdingą reginį – pirmą pergalę itin rezultatyvioje dvikovoje solidžiu skirtumu iškovojo viena ne tik grupės, bet ir visų pirmebybių favoričių, Australijos rinktinė.

Australai rezultatu 108:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) įveikė Kanados nacionalinę komandą.

Kanadiečiai garbingai kovėsi tris kėlinius, tačiau lemiamo ketvirčio metu tarsi sustojo, o savo tritaškių fiestą pratęsęs australas Matthew Dellavedova užtikrino pirmąją Australijos pergalę kur kas anksčiau, nei laikrodis paskelbė rungtynių pabaigą.

Dar antrojo kėlinio metu australai turėjo 17 taškų persavarą (52:35) ir jau atrodė, kad didelės intrigos rungtynėse nebeliks, bet savo trenerio Nicko Nurse'o kaip reikiant iš naujo užkurti kanadieičiai surengė spurtą 14:0, vėliau sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir net buvo priekyje (58:55).

Viena iš kertinių Kanados rinktinės figūrų įspūdingų spurtų metu buvo buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas. Rezultatą kanadiečiai persverė būtent po jo tritaškio, tačiau savų argumentų Australijos krepšininkai, kaip paaiškėjo vėliau, taip pat turėjo nemažai.

Įspūdingą „Žalgirio“ naujoko epizodą žiūrėkite:

Tiesioginę transliaciją galėjote stebėti portale tv3.lt! Čia galite žiūrėti ir rungtynių įrašą.

Australija: Matthew Dellavedova 24 (6/10 trit., 5 rez. perd.), Chrisas Gouldingas 16, Patty Millsas 15, Joe Inglesas 13 (10 rez. perd.), Andrew Bogutas 12 (9 atk. kam.), Aronas Baynesas 10, Jockas Landale’as ir Nicas Kay’us – po 8.

Kanada: Khemas Birchas 18, Cory Josephas 16, Kevinas Pangosas 14 (8 rez. perd.), Melvinas Ejimas (6 atk. kam.)ir Philas Scrubbas – po 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startinės sudėtys:

Kanada: Kevinas Pangosas, Kyle'as Wiltjeras, Cory Josephas, Khemas Birchas, Melvinas Ejimas.

Australija: Aronas Baynesas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Jockas Landale, Patty Millsas

Ketvirtas kėlinys: (83:102)

Permainingose rungtynėse australai spačiai artėja pergalės link. Tritaškių fiestą surengia M. Dellavedova (79:92).

Trečias kėlinys: (77:76)

Aukštos kokybės kėlinys baigėsi 37:24 kanadiečių naudai, prieš lemiamą ketvirtį jie turi vieno taško pranašumą.

K. Pangosas smeigia tritaškį ir kanadiečiai pirmąkart priekyje (58:55).

Kanadiečiai trečią kėlinį pradeda spurtu 6:0. Bendrai spurtas jau siekia 14:0.

Antras kėlinys: (40:52)

Australai turėjo ir 17 taškų persvarą, bet į ilgąją pertrauką komandos žengia švieslentėje degant 40:52.

Daugiausiai minučių australų gretose žaidžiantis J. Inglesas išprovokuoja nesportinę pražangą, sumeta abu baudų metimus ir dar pataiko dvitaškį (35:48)

K. Pangos atlieka dar viena įspūdingą perdavimą, tačiau kitoje aikštelės pusėje J. Landale'as deda iš viršaus (30:41)

Kanadiečių treneris N. Nurse'as gauna techninę pražangą, o kanadiečių atakų lyderis C. Josephas taisykles pažeidžia jau trečią kartą.

Pirmas kėlinys: (20:29)

Ch. Gouldingas smeigia tritaškį su sirena, jis yra rezultatyviausias australų žaidėjas ir turi septynis taškus (20:29).

Kanadiečiai prieš kėlinio pabaigą surengia spurtą ir komandas vėl skiria tik du taškai (20:22).

„Žalgirio“ naujokas J. Landale pataiko tritaškį (9:15), P. Millsas surengia ataką 2+1 ir australai tolsta.

Vos aikštelėje pasirodęs Andrew Bogutas pelno lengvus taškus iš po krepšio, kitoje pusėje kelis įspūdingus perdavimus jau spėjo atlikti buvęs žalgirietis K. Pangosas (7:10).

Australai dvikovą pradeda agresyviau, J. Inglesas smeigia sudėtingą tritaškį, tačiau kol kas komandos dažniau klysta, nei pelno taškus.